WTA Cincinnati: Šesti uzastopni poraz Lučić-Baroni

Hrvatska tenisačica Mirjana Lučić-Baroni ni na turniru u Cincinnatiju nije uspjela prekinuti gubitnički niz koji traje još od početka svibnja i turnira u Rimu.

U 1. kolu Cincinnatija Lučić-Baroni izgubila je od Španjolke Carle Suarez Navarro koja je slavila 6:3, 7:5 nakon sat i 27 minuta igre. Bio je to treći Mirjanin dvoboj sa Suarez Navarro i njezin treći poraz. Španjolska tenisačica bolja je bila i prije dvije godine u Brisbaneu te 2013. u Wimbledonu.

Španjolka je s dva breaka lakoćom osvojila prvi set te još dvaput oduzela servis Lučić-Baroni za vodstvo od 3:0 u drugom setu. Naša se tenisačica ipak uspjela vratiti do izjednačenja na 4:4. U desetom gemu spasila je jednu meč-loptu, ali to joj nije pošlo za rukom kada je servirala za tie-break kojim bi produžila nadu u preokret.

Bio je to šesti uzastopni poraz Mirjane Lučić-Baroni, a peti na početku turnira. Na Roland Garrosu je u 1. kolu poražena od Turkinje Cagle Buyukakcay, u Eastbourneu od Rumunjke Monice Niculescu, u 1. kolu Wimbledona je propustila vodstvo od 5:0 i meč-loptu u trećem setu protiv Njemice Carine Witthöft, a prije tjedan dana u Torontu je u prvom setu dvoboja sa Slovakinjom Magdalenom Rybarikovom vodila 5:1 pa izgubila 12 gemova zaredom.

Ovo je Mirjanin najduži gubitnički niz još od ljeta 2014. kada je od pobjede u 1. kolu turnira u Strasbourgu do pobjede u 1. kolu kvalifikacija US Opena izgubila osam mečeva zaredom.

U utorak će u Cinicnnatiju zaigrati preostale dvije hrvatske predstavnice. Ana Konjuh za suparnicu u 1. kolu ima Slovakinju Dominiku Cibulkovu, a Donna Vekić će igrati protiv Ruskinje Natalije Vihljanceve.