PH: Cedevita slavila u majstorici i prva izborila finale

U trećoj utakmici polufinala doigravanja prvenstva Hrvatske košarkaši Cedevite su u zagrebačkom Domu sportova svladali Split 95:64 (42:36) te su s 2-1 u pobjedama izborili finale.

Kod Cedevite najbolji strijelac bio je Džanan Musa s 21 košem, Demetrius Nichols ubacio je 18, a William Cherry 17 poena. U redovima Splita Luka Katura zabio je 14 poena, Henrik Širko 11, a Mate Kalajžić 10 koševa.

Ako smo pametni, čak bi mogao taj poraz u Splitu biti i dobrodošao. Kao prvo, sad smo u nekom ritmu da opet nismo osam dana bez utakmice, a i vidjeli smo da ne smijemo nikoga podcijeniti i da moramo biti fokusirani na ono što se od nas očekuje, rekao je trener Cedevite Jure Zdovc.

Mi smo se držali nekih tri-četiri minute u trećoj četvrtini, no kod rezultata 44:40 Musa nam je zabio daleku tricu, iza toga smo prodali jednu loptu, a onda je bilo i 49:40 i tu se više nismo mogli vratiti. Kad su prešli granicu od 10 razlike, išlo je lagano za njih, rekao je trener Splita Ivica Skelin.

Majstorica će odlučivati i o drugom finalistu, jer u nedjelju u trećoj utakmici polufinala Zadar dočekuje Cibonu (18 sati).