Hajduk i Rijeka remizirali u prvim utakmicama trećeg pretkola kvalifikacija za Europa ligu

Nogometaši Hajduka u prvoj su utakmici 3. pretkola Europske lige na Poljudu pred više od 25.000 gledatelja odigrali 0-0 protiv rumunjskog FCSB-a.

Usprkos boljoj igri u većem dijelu susreta Hajduk nije uspio pronaći način kako da zatrese mrežu gostiju iz Bukurešta.

Uzvratna utakmica igrat će se u Bukureštu za tjedan dana.

Pobjednik utakmice Hajduk - FCSB u 4. i posljednjem pretkolu igrat će protiv boljeg iz susreta Slovan Bratislava - Rapid Beč.

'Bomba' Gorgona spasila Rijeku u Norveškoj

U prvoj utakmici 3. pretkola Europske lige nogometaši Rijeke su odigrali 1-1 kod norveškog Sarpsborga.

Domaćini su poveli golom Kristofera Zacharuassena u 72. minuti, a za Rijeku je izjednačio Alexander Gorgon u 83. minuti.

Uzvratni susret na rasporedu je 16. kolovoza na Rujevici.

Izbori li plasman u daljnji krug, Rijeka će u doigravanju igrati protiv Pjunika (Armenija) ili Maccabi Tel Aviva (Izrael). Prvi susret armenskog i izraelskog kluba završio je remijem (0:0).