Remi u Koprivnici, Rudeš do drugog boda u prvenstvu

U prvom susretu 8. kola Prve HNL u Koprivnici su nogometaši Slaven Belupa i Rudeša odigrali 1:1.

U uzbudljivoj utakmici u Koprivnici Rudeš je osvojio drugi bod u dosadašnjem dijelu prvenstva, iako su veći dio susreta igrali s igračem manje.

U 31. minuti branič gostiju Maksim Oluić je rukom zaustavio loptu na putu prema mreži, a sudac Matoc ga je isključio i dosudio kazneni udarac za Slaven. StipeBačelić Grgić je jedanaesterac izveo jako loše i vratar Ivan Banić je obranio njegov udarac. U 55. minuti brojni napadi Slavena su se isplatili, a strijelac je bio Mate Jelić

U 82. minuti igrač Slavena Božo Musa je dobio crveni karton, a samo dvije minute poslije Rudeš je izjednačio nakon akcije dvaju Vojkovića, koju je Lovre Vojković okončao preciznim udarcem s desetak metara.

Slaven je šesti s osam bodova, a Rudeš je ostao posljednji sa samo dva boda.

Slaven Belupo - Rudeš 1-1
Pred 1000 gledatelja na Gradskom stadionu sudio je Matoc iz Zaprešića.
Strijelci: 1-0 Jelić (55), 1-1 L. Vojković (84)
Crveni kartoni: Oluić (Rud,31), Musa (Sla, 82)
Promašeni penal: Bačelić-Grgić (Sla,32)