Bišćan debitirao pobjedom, Rijeka prekinula crni niz

Rijeka je pobjedom u Zaprešiću konačno slavila u HNL-u nakon šest utakmica.

Bila je to prva utakmica novoga trenera Igora Bišćana, koji je zamijenio Matjaža Keka na klupi Rijeke, a na drugoj strani trener Intera Samir Toplak vratio se nakon jednomjesečne suspenzije zbog vrijeđanja suca.

Riječani su poveli golom Antonija Mirka Čolaka već u 11. minuti, no gosti su u 36. minuti ostali s desetoricom nakon što je isključen Stjepan Lončar. Ipak, Rijeka je i s igračem manje postigla i drugi gol u 63. minuti, a opet je strijelac bio Čolak nakon što je većinu posla odradio Domagoj Pavičić

U 84. minuti pred golom Riječana se najbolje snašao Nigerijac Theophilus Solomon i smanjio na 1:2, potom su Zaprešićani imali nekoliko prigoda, ali je obrana Rijeke izdržala.

Rijeka je sa 17 bodova preskočila Goricu na četvrtoj poziciji, dok je Inter ostao osmi s 10 bodova.

U ostalim susretima 11. kola u subotu se igraju dvoboji Rudeša i Osijeka te Istre 1961 i Dinama, a u nedjelju Slaven Belupo dočekuje Goricu, dok će Lokomotiva ugostiti Hajduk.