NBA: Sjajni James, Šarić ubacio osam u pobjedi Minnesote

LeBron James odigrao je fantastičnu zadnju četvrtinu u pobjedi Los Angeles Lakersa 121:113 protiv San Antonio Spursa.

James je u posljednjoj dionici postigao 20 od svoja 42 poena, uključujući sjajnu tricu s 10-ak metara kojom su domaćini poveli 99:87.

Kyle Kuzma je dodao 22 koša za Los Angeles, kojemu je ovo četvrta uzastopna pobjeda. Ivica Zubac nije ulazio u igru za Los Angeles. DeMar DeRozan je predvodio Spurse sa 32 koša, dok je Rudy Gay ubacio 31.

Dario Šarić je u šestoj pobjedi Minnesote u posljednjih sedam utakmica ubacio osam koševa, uz sedam skokova. Timberwolvesi su sa 121:104 nadvisili Charlotte. Karl-Anthony Towns je bio najbolji strijelac Minnesote s 35 koševa i 12 skokova, a predvodio je seriju 22-2 kojom je Minnesota stigla vodstvo Hornetsa 96:93 i povela.

Paul George je pogodio tricu 3.1 sekundu prije kraja utakmice i tako donio pobjedu Oklahoma City Thunderu u gostima kod Brooklyn Netsa 114:112. George je utakmicu završio s 47 koševa.

Thunder je uspio nadoknaditi zaostatak od 23 koša. Russell Westbrook je dodao 21 ubačaj, 17 asistencija i 15 skokova za svoj 108. triple-double u karijeri, zahvaljujući čemu je prestigao Jasona Kidda na trećem mjestu na NBA-ovoj listi svih vremena. Sada mu nedostaje 30 triple-doubleova da prestigne Magica Johnsona, koji je na drugom mjestu, i 73 da sruši rekord Oscara Robertsona (181).

Golden State Warriorsi su sa 129:105 u gostima svladali Cleveland Cavalierse, a Stephen Curry je ubacio 42 koša. Kevin Durant je dodao 25 za Warriorse, koji su gubili 64:58 na poluvremenu prije nego što su u trećoj četvrtini zabili 37 koševa za +9. Ante Žižić nije ulazio u igru za Cleveland, kojega je predvodio Colin Sexton s 21 poenom.

Rezultati NBA lige:

New Orleans Pelicans - Dallas Mavericks      132-106
Cleveland Cavaliers - Golden State Warriors  105-129
(Ante Žižić nije ulazio u igru za Cleveland)
Minnesota Timberwolves - Charlotte Hornets   121-104
(Dario Šarić je odigrao 21 minutu za Minnesotu, zabio je osam koševa i ugrabio sedam skokova te upisao jednu asistenciju)
Los Angeles Lakers - San Antonio Spurs       121-113
(Ivica Zubac mnije ulazio u igru za Los Angeles)