Skromne predstave Hrvata, Boston nadigrao New York

Hrvatski košarkaši nisu se proslavili u noćas odigranim utakmicama u najjačoj ligi svijeta.

Portland Trail Blazersi svladali su Phoenix Sunse 108:86, a sve je već bilo jasno nakon prve četvrtine koju su domaćini dobili s 34:9. Damian Lillard predvodio je pobjedničku ekipu s 25 poena i osam asistencija, a Jake Layman je s klupe dodao 24. U skromnoj večeri Sunsa najefikasniji je bio Troy Daniels s 15 koševa. Pošto je utakmica bila riješena u prvom dijelu, priliku je dobio i Dragan Bender. Hrvatski reprezentativac odigrao je 25 minuta te ubacio osam poena (šut iz igre 3/7) uz tri skoka.

Boston Celticsi nadigrali su New York Knickse 128:100, a utakmicu za zaborav odigrao je Mario Hezonja. Na parketu je proveo 19 minuta te ubacio tri poena (šut iz igre 1/4) uz tri skoka. Kyrie Irving ubacio je 22 poena za pobjednike, a s istim brojem koševa Tim Hardaway Jr. predvodio je Knickse.

U trećoj utakmici večeri Utah Jazz svladao je Houston Rocketse 118:91. Derrick Favors je zabio 24 poena za Jazz, a kod poraženih najbolji je bio James Harden s 15 poena.