Poraz Cedevite na startu "Topa 16" Eurokupa

Cedevita je poražena u prvom kolu skupine H košarkaškog Eurokupa od andorskog Morabanca sa 87:81 (27:25, 22:15, 24:19, 14:22).

U prvom poluvremenu bilo je to izjednačena utakmica sve do zadnje tri minute, kad su Andorci od 38:39 pobjegli na 40:49 do odmora. Početkom treće dionice domaćin se s tri uzastopne trice Krušlina, Cobbsa i Cooka primaknuo na 49:51, ali opet su se "odlijepili" gosti na 59:73 uoči zadnje četvrtine i onda na startu zadnje dionice tricom Shurne na čak 59:76 (-17). U završnici igrači Slavena Rimca su jače u obrani stisnuli protivnika i pomalo su se primicali, pa su u 35. minuti već bili na dohvatnom zaostatku - 74:79.

Cedevita je izjednačila na 81:81 nešto više od minute prije kraja susreta tricom Pullena (81:81), čime se iz izgubljene situacije dovela u poziciju da jedna lopta odlučuje o pobjedniku. Nažalost, novo vodstvo osigurao je Morabancu sjajni Albicy, koji je, srećom, promašio dodatno slobodno bacanje, ali onda je sve "bacio u vjetar" Edo Murić , koji je loptu iz auta bacio u ruke protivniku. David Walker iskoristio je poklon i donio je gostima prednost 81:85 sa samo 40 sekundi do isteka vremena. Kad je nizu nesmotrenosti još prekršaj u napadu dodao Cobbs, bilo je jasno da je sve gotovo.

Najbolji kod pobjednika bio je Andrew Albicy s 22 koša, osam asistencija, pet skokova i četiri ukradene lopte. Kod Cedevite 19 je ubacio Justin Cobbs, uz sedam dodavanja, 15 Jacob Pullen, a 14 koševa i sedam skokova ostvario je Elgin Cook.

U drugoj utakmici skupine H Uniks je u Kazanju pobijedio Zenit s minimalnih 68:67, a gosti su promašili šut za pobjedu.

Cedevita je doživjela sedmi uzastopni poraza u "Topu 16" Eurokupa zahvaljujući lošoj obrambenoj reakciji u tri četvrtine utakmice te vrlo dekoncentrirano odigranoj posljednjoj minuti dvoboja.

Najbolje dvije momčadi nakon šest kola izborit će mjesto u četvrtfinalu Eurokupa. Cedevita će sljedeće dvije utakmice odigrati u Rusiji. Prvo će za tjedan dana gostovati u St. Peterburgu kod Zenita, a 16. siječnja u Kazanju ide na Uniks.

Eurokup, Top 16 - 1. kolo