Sedmica Dinama protiv Rudeša, 'hat-trick' Oršića; remi u Puli

Daleko najuvjerljiviju pobjedu pod vodstvom Nenada Bjelice ostvarili su nogometaši Dinama u prvoj utakmici nastavka natjecanja u Prvoj HNL, u kojoj su na Maksimiru svladali Rudeš sa 7-2 (4-1), a s tri pogotka je strijelce vodeće momčadi prvenstva predvodio Mislav Oršić.

Bjelica: Napunili smo se samopouzdanjem i dižemo formu

Osim Oršića, koji je pogađao mrežu u 56., 60. i 65. minuti, strijelci za Dinamo bili su Izet Hajrović u 5. i 8. minuti, Bruno Petković u 19. minuti te Amer Gojak u 40. minuti. Oba pogotka za Rudeš postigao je Tomislav Štrkalj u 22. i 79. minuti.

Dinamo je vodeći na prvenstvenoj ljestvici sa 48 bodova, 14 više od Osijeka, Lokomotive i Rijeke, ali Osječani i Riječani imaju utakmicu manje. Na začelju ljestvice je Rudeš sa samo tri boda u 19 kola.

Već nakon osam minuta igre u prvom dvoboju u nastavku prvenstva, Dinamo je imao dva pogotka prednosti zaslugom Hajrovića. Ponajbolji igrač Dinama u prvom dijelu sezone mrežu je zatresao u 5. minuti, a u osmoj je udarcem preko glave svladao nemoćnog gostujućeg vratara Banića.

U 19. minuti već je bilo 3-0 za Bjeličinu momčad, a svoj sedmi prvenstveni pogodak postigao je Bruno Petković. Nakratko je Tomislav Štrkalj smanjio zaostatak iskoristivši Hajrovićevu pogrešku. No, prvak je na odmor otišao s tri pogotka prednosti golom Amera Gojaka u 40. minuti.

U drugom poluvremenu zablistao je Mislav Oršić, autor prvog ovosezonskog Dinamova 'hat-tricka' u Prvoj HNL, a za to mu je trebalo samo devet minuta. Prvi put je zatresao mrežu u 56. minuti, drugi pogodak je postigao u 60. minuti, a za 7-1 je pogodio u 65. minuti. Konačnih 7-2 postavio je Štrkalj u 79. minuti.

Dinamo je vodeći na prvenstvenoj ljestvici s 48 bodova, 14 više od Osijeka, Lokomotive i Rijeke, ali Osječani i Riječani imaju utakmicu manje. Na začelju ljestvice je Rudeš sa samo tri boda u 19 kola.

Remi Istre i Slaven Belupa

U posljednjoj subotnjoj utakmici nogometaši Istre 1961 i Slaven Belupa odigrali su 1-1 (0-0) na stadionu Aldo Drosina u Puli.

Domaća momčad je povela u 65. minuti prvim pogotkom Kamerunca Daniela Arnauda N'Dija koji je pojačao Istru 1961 u zimskom prijelaznom roku. No, radost Puljana kratko je trajala, jer je već u 73. minuti izjednačio 36-godišnji Ivan Krstanović, koji je u prvom dijelu sezone nosio dres zagrebačke Lokomotive. Ovo mu je prvi pogodak u dresu Slaven Belupa, a ukupno sedmi ove sezone.

Slaven Belupo je apsolutni rekorder Prve HNL u ovoj sezoni s čak 12 neodlučenih ishoda u dosadašnjih 19 nastupa. Prva sljedeća momčad po broju remija je Hajduk s osam. Koprivničani su sa 18 bodova na sedmom mjestu, a Istra 1961 je sa 16 bodova deveta.

U nedjelju su na rasporedu preostale dvije utakmice 19. kola. Od 15 sati Osijek je domaćin Hajduku, a od 17.30 sati Rijeka na Rujevici dočekuje Goricu.