Hajduk pobijedio Lokomotivu, navijači se vratili na Poljud, Rijeka do pobjede nad Interom

Nogometaši Hajduka i Rijeke ostvarili su pobjede u susretima 20. kola Prve HNL. Hajduk je na stadionu Poljud pred 17.000 gledatelja pobijedio Lokomotivu 2-1, dok je Rijeka u Zaprešiću svladala Inter 0-3.

Bila je to prva utakmica Hajduka na Poljudu s navijačima nakon četiri mjeseca, odnosno 126 dana. Poljud je bio zatvoren zbog incidenata koji su se dogodili tijekom derbija s Dinamom igranim 29. rujna kada je ozlijeđen vatrogasac, a Adam Gyurcso je pogođen kamenom u glavu. Hajduk je nakon toga kažnjen s četiri utakmice bez gledatelja.

Utakmica je počela minutom šutnje za preminule trenere Hajduka Stanka Poklepovića i Ivana Vucova, a Torcida je preko cijelog sjevera razvila koreografiju s likom legendarnog Špace i njegovom izjavom: ''Hajduk je vječan i neuništiv''.

Hajduk je poveo u 42. minuti. Palaversa je ubacio iz kornera, a Ismajli je potpuno sam na tri metra glavom spustio loptu u mrežu. Izjednačio je Uzuni u 52. minuti nakon brze kontre, no samo 10 minuta poslije domaćin je ponovno zatresao mrežu, a strijelac je bio Caktaš.

Na ljestvici vodi Dinamo s 51 bodom, Osijek i Rijeka imaju po 37 bodova. Lokomotiva je ostala četvrta s 37 bodova, a zatim slijede Gorica (30) i Hajduk (29). Na začelju je Rudeš s tri boda.

REZULTATI:
Inter - Rijeka 0-3 (Puljić 66, 74, Lončar 68)
Hajduk - Lokomotiva 2-1 (Ismajli 41, Caktaš 63 / Uzuni 52)

Subota:
Slaven B. - Gorica  2-0 (Krstanović 3, Puclin 13)
Dinamo - Istra 1961 1-0 (Petković 86-11m)

10. Rudeš     20    0    3   17    12-51     3

Nogometaši Rijeke ostvarili su prvu pobjedu u nastavku sezone nakon što su u Zaprešiću svladali domaći Inter 3:0 u prvom nedjeljnom susretu 20. kola Prve HNL.

Bila je to prva pobjeda Rijeke nakon remija u Koprivnici protiv Slaven Belupa (1-1) i teškog domaćeg poraza od Gorice na Rujevici (1-3).

Nakon tvrdog prvog dijela u nastavku je favorizirani gost u manje od deset minuta postigao tri pogotka i došao do uvjerljive pobjede. Dvostruki strijelac bio je Jakov Puljić (65, 74), a pogodak je postigao i Stjepan Lončar (68).

Prva je to pobjeda Rijeke u proljetnom dijelu sezone i dobra najava za Jadranski derbi sljedeće subote kada na Rujevicu stiže Hajduk.

Izabranici Igora Bišćana upisali su desetu pobjedu ove sezone čime su došli na treće mjesto ljestvice Prve HNL. Imaju 37 bodova, kao i drugi Osijek, no lošiju razliku u pogocima. Vodeći Dinamo ima 14 bodova prednosti nad prvim pratiteljima, a četvrta Lokomotiva 34 boda.