Rukometaši BiH izgubili od Bjelorusije, minimalne šanse za plasman na Euro

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine izgubila je od Bjelorusije rezultatom 25:31 u petom kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2020. godine.

Bjelorusija je mnogo bolje otvorila susret i na poluvrijeme odlazi s prednošću 12:17. Na početku drugog poluvremena Bjelorusi su otišli na plus šest (12:18), a pet minuta prije kraja gosti su došli i do maksimalnih plus osam (23:31). Do kraja susreta BiH je uspjela samo ublažiti poraz na konačnih minus šest.

Češka se današnjom pobjedom nad Finskom (26:24) plasirala na Europsko prvenstvo, a pitanje druge ekipe koja će proći iz kvalifikacijske grupe bit će riješeno u posljednjem kolu koje se igra 16. lipnja, a u kojem BiH gostuje u Češkoj, dok Bjelorusija dočekuje Finsku.

Reprezentacija BiH se pridružila Češkoj ako slavi ili odigra neriješeno, a Bjelorusi izgube, što je veoma malo vjerojatno. No, čak i u slučaju da reprezentacija BiH završi na trećem mjestu skoro sigurno bi se plasirala na Europsko prvenstvo kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane ekipe u kvalifikacijama.