FK Sarajevo protiv Celtica u prvom pretkolu Lige prvaka

FK Sarajevo protiv Celtica u prvom pretkolu Lige prvaka

U Švicarskom Nionu obavljen je ždrijeb za utakmice prvog pretkola Lige prvaka, gdje je predstavnik Bosne i Hercegovine ekipa Sarajeva, osvajač Lige i Kupa BiH u nogometu. Voljom ždrijeba - FK Sarajevo dvomeč u prvom pretkolu Lige prvaka igrat će protiv škotskog Celtica.



Ukupno 32 ekipe podijeljene su u dvije grupe, a potencijalni protivnici tima kojeg vodi Husref Musemić bili su Celtic (Škotska), Qarabag (Azerbejdžan), Sheriff Tiraspol (Moldavija), F19 Dudelange (Luxemburg), Slovan Bratislava (Slovačka), odnosno nositelji grupe 2.

Prvi mečevi na rasporedu su 9. i 10. srpnja, dok su uzvrati zakazani za 16. i 17. srpanj, prenosi N1.Domaćin prve utakmice bit će Celtic jer pravila ždrijeba nalažu da ekipa koja je izvučena prva igra prvu utakmicu na domaćem terenu.

Ovo su svi parovi prvog pretkola Lige prvaka.

Grupa 1

Nõmme Kalju (EST) v Shkëndija (MKD)
Sūduva (LTU) v Crvena zvezda (SRB)
Ararat-Armenia (ARM) v AIK (SWE)
Astana (KAZ) v CFR Cluj (ROU)
Ludogorets (BUL) v Ferencváros (HUN)

Grupa 2

Celtic (SCO) v Sarajevo (BIH)
Sheriff Tiraspol (MDA) v Saburtalo (GEO)
F91 Dudelange (LUX) v Valletta (MLT)
Partizani (ALB) v Qarabağ (AZE)
Slovan Bratislava (SVK) v Sutjeska (MNE)

Grupa 3

Linfield (NIR) v Rosenborg (NOR)
Valur Reykjavík (ISL) v Maribor (SVN)
Dundalk (IRL) v Riga (LVA)
The New Saints (WAL) v Winners of the preliminary round
HJK Helsinki (FIN) v HB Tórshavn (FRO)
BATE Borisov (BLR) v Piast Gliwice (POL

Osim Sarajeva, koje će se nadmetati za mjesto u Ligi prvaka, pretkola Lige Europe izborili su Zrinjski, Široki Brijeg i Radnik.

Potencijalni protivnici Zrinjskog su Hibernians (Malta), Ružomberok (Slovačka), Akademija Pandev (Makedonija), Speranta Nisporeni (Moldavija), Zeta (Crna Gora).

Apollon Limassol (Kipar), Kairat Almaty (Kazahstan), Ventspils (Litvanija), Cracovia (Poljska), Dinamo Tbilisi (Gruzija) su potencijalni protivnici Širokog Brijega.

Radnik iz Bijeljine može izvući jednu od ovih ekipa: Spartak Trnava (Slovačka), Zalgiris (Litvanija), Fola Esch (Luksemburg), Alashkert (Armenija), Olimpija (Slovenija).

Zrinjski je jedini nosilac od tri predstavnika BiH u Ligi Europe.

Oni će svoje protivnike saznati poslije 15:30.

Pogled.ba

na vrh članka