Europska liga: Hajduk u 1. pretkolu putuje na Maltu

Europska liga: Hajduk u 1. pretkolu putuje na Maltu

U prvom pretkolu Europske lige nogometaši Hajduka igrat će protiv momčadi Gzira United s Malte, odlučeno je na ždrijebu održanom u sjedištu Europskog nogometnog saveza (UEFA) u Nyonu. 



Prvi dvoboj Splićani će igrati na Malti 11. srpnja, a uzvrat je u Splitu 18. srpnja.

Hajduk je u ždrijebu imao status nositelja, a osim malteške momčadi, mogući suparnici Splićanima su bili crnogorski OFK Titograd, estonska Flora iz Tallinna, gruzijski Torpedo Kutaisi te pobjednik kvalifikacijskog dvoboja između andorske Sant Julije i gibraltarske Europe. 

Bit će to prvi međusobni ogled Hajduka i Gzira Uniteda, kluba kome će to biti tek treći izlazak u Europu u povijesti.

Splićani će sutra saznati i mogućeg suparnika u 2. pretkolu, kao i nogometaši Osijeka svoje prve protivnike. Rijeka se uključuje u 3. kvalifikacijskom kolu Europa lige. 

PAROVI
Gzira United (Mal) - HAJDUK SPLIT (HRV)
Olimpija Ljubljana (Slo) - Rigas (Lat)
Domžale (Slo) - Balzan (Mal)
Maccabi Haifa (Izr) - Mura (Slo)
Malmo (Šve) - pobjendik susreta Ballymena (S.Irs) /NSI (FO)
Connah's Quay Nomads (Wal)- Kilmarnock (Ško)
Breidablik (Isl) - Vaduz (Lih)
Brann (Nor) - Shamrock Rovers (Irs)
Vitebsk (Blr) - KuPS Kuopio (Fin)
Ordabasi Šimkent (Kaz) - Torpedo Kutaisi (Gru) 
pobjednik susreta Sant Julia (And) / Europa (Gib) - Legia Varšava (Polj)
Radnički Niš (Srb) - Flora (Est)
CSKA Sofija (Bug) - Titograd (CG)
Debrecen (Mađ) - Kukesi (Alb)
Jeunesse Esch (Luk) - Tobol Kostanaj (Kaz)
FCSB (Rum) - Milsami Orhei (Mol)
Čukarički (Srb) - Bananc (Arm)
Crusaders (S.Ir)- B36 (FO)
Inter Turku (Fin) - Brondby (Dan)
pobjednik susreta Priština (Kos)/St. Joseph's Gib) - Glasgow Rangers (Ško)
Cork (Irs) - pobjednik susreta Progres Niederkorn (Luk) / Cardiff (Wal)
Molde (Nor) - KR (Isl)
Levski Sofija (Bug) - Ružomberok (Slk)
Akademija Pandev (Mak) - Zrinjski (BiH)
Zeta (CG) - Fehervar (Mađ)
Šahtjor Soligorsk (Blr) - Hibernians (Mal)
Nefči (Aze) - Speranta Nisporeni (Mol)
Honved (Mađ) - Žalgiris Vilnius (Lit)
Radnik Bijeljina (BiH) - Spartak Trnava (Slk)
Fola Esch (Est) - Čihura (Gru)
Alaškert (Arm)- Makedonija Skoplje (S.Mak)
Dinamo Tbilisi (Gru) - pobjednik susreta La Fiorita (SM) /Engordany (And)
Široki Brijeg (BiH) - Kairat Almaty (Kaz)
Kauno Žalgiris (Lit) - Apollon Limassol (Cip)
Ventspils (Lat) - Teuta (Alb)
Cracovia Krakov (Polj) - Dunajska Streda (Slk)
Stjarnan (Isl) - Levadia Tallinn (Est)
pobjednik susreta Barry Town (Wal) / Cliftonville (S.Ir)- Haugesund (Nor)
Riteriai (Lit) - pobjednik susreta KI (FO) /Tre Fiori (SM)
Dinamo Minsk (Blr) - Liepaja (Lat)
Norrköping (Šve) - Saint Patrick's (Irs)
Aberdeen (Ško) - RoPS Rovaniemi (Fin)
Laci (Alb) - Hapoel Beer-Sheva (Izr)
Budućnost Podgorica (CG) - Narva Trans (Est)
Sabail (Aze) - Craiova 1948 (Rum)
Pjunik (Arm) - Škupi (S.Mak)
AEK Larnaca (Cip) - Petrocub-Hincesti (Mol)

Hrt.hr

Video sadržaj

na vrh članka