Argentina treća na Copi, Messi 'pocrvenio'

Nogometaši Argentine osvojili su treće mjesto na Copa Americi svladavši u susretu poraženih momčadi polufinala Čile s 2:1 (2:0).

Argentinu je u Sao Paulu u vodstvo doveo Aguero u 12. minuti na asistenciju Messija, a deset minuta kasnije rezultat je povećao Dybala. U 37. minuti sudac deVivar pokazao je dva crvena kartona.

Gary Medel je gradio loptu koja je išla van terena, a Messi ga gurnuo s leđa i onda je reagirao Čileanac i došlo je do međusobnog naguravanja. Udarali su se rame o rame i umalo fizički obračunali. Sudac je odmah obojici pokazao isključujući crveni karton.

U dvoboju 10 na 10, Čileanci su samo uspjeli smanjiti prednost Argentine preko Vidala koji je bio precizan u 59. minuti iz kaznenog udarca.

Aguero je mogao u dva navrata u posljednjih 15 minuta i riješiti pitanje pobjednika, no nije zabio iz dviju izglednih prilika.

U finalu će sutra od 22 sata igrati Brazil i Peru.