NBA: Bogdanović odveo Indianu do pobjede

Hrvatski košarkaški reprezentativac Bojan Bogdanović bio je sinoć najučinkovitiji igrač Indiana Pacersa koji su sa 101:83 pobijedili Sacramento Kingse na svojem terenu. Solidan učinak ubilježio je i Dragan Bender u pobjedi svojih Phoenix Sunsa.

Bogdanović je u 27 minuta na terenu postigao 17 koševa (šut 6/13, trice 3/6) te tome dodao tri skoka, četiri asistencije i ukradenu loptu.

Thaddeus Young je ubacio 15 koševa, a Victor Oladipo 14. za Pacerse. Najbolji kod gostujuće momčadi bio je DeAron Fox koji je utakmicu završio s 18 koševa.

Dragan Bender je sa svojim Phoenix Sunsima slavio protiv Brooklyna sa 122:114. Bender je u 26 minuta na terenu postigao deset koševa (šut 4/8), ugrabio je tri skoka i upisao tri asistencije i jedan blok.

Najučinkovitiji kod Sunsa bio je Devin Booker s 32 poena, dok je Mike James ubacio 24. Brooklyn je predvodio D'Angelo Russell s 33 poena.

Slavili su i Los Angeles Lakersi Ivice Zubca sa 113:93 nad Detroit Pistonsima. Julius Randle je za pobjedu Lakersa zabio 17 koševa, a Kyle Kuzma 16. Zubac je odigrao samo dvije minute i u tom je vremenu upisao jedan skok.

Pistonse su predvodili Reggie Jackson Tobbias Harris s po 18 koševa svaki.

Oklahoma City Thunder je sa 110:91 bila bolja od Milwaukee Bucksa. Russell Westbrook je umalo upisao još jedan triple-double, utakmicu je završio s 12 poena, 10 skokova i devet asistencija. Najbolji kod Oklahome bio je Paul George s 20 poena, a Carmelo Anthony je dodao 17 koševa i osam skokova.

Pregled rezultata utakmica sjevernoameričke košarkaške lige NBA koje su odigrane u utorak:

SJEVEROZAPADNA DIVIZIJA
1. Minnesota     4 3 .571 -