Iličić zabio četiri Valenciji; Leipzig lako protiv Mourinha i Spursa

Debitanti u nokaut fazi Lige prvaka, talijanska Atalanta i njemački RB Leipzig, prva su dva kluba koja su izborila plasman u četvrtfinale elitnog natjecanja europskih klubova, izbacivši španjolsku Valenciju i engleski Tottenham.

RB Leipzig je pred svojim navijačima svladao Tottenham s 3-0 (2-0) i s ukupnih 4-0 prošao u četvrtfinale.

Dva pogotka za domaću momčad postigao je kapetan Marcel Sabitzer (10, 21), a konačnih 3-0 postavio je Emil Forsberg (87).

Valencia je ugostila Atalantu pred praznim tribinima na Mestalli.

Gosti su nakon 4-1 u prvoj utakmici slavili i u uzvratu sa 4-3 (2-1), a sva četiri pogotka za Atalantu postigao je Josip Iličić (3-11m, 43-11m, 71, 82), dok je za Valenciju dvostruki strijelac bio Kevin Gameiro (21, 51), a jedan pogodak postigao je Ferran Torres (67).

Leipzig je kod kuće s 3-0 pobijedio Tottenham i potvrdio pobjedu iz Londona (1-0) te s ukupnih 4-0 prošao među osam najboljih momčadi Europe.

I Atalanta i Leipzig su debitanti i po prvi puta igraju Ligu prvaka.

Tijek susreta:

Valencia - Atalanta 3:4

90+4' Završila je utakmica u Valenciji. Atalanta ide u četvrtfinale Lige prvaka!

82' I opet Iličić. Njegov četvrti pogodak. Primio je loptu na desnoj strani i s 11 metara pogađa lijevi gornji kut. Nevjerojatna partija Iličića.

71' GOOOL Hat-trick Josipa Iličića! Slabo su ga čuvali braniči Valencije, ušao je u kazneni prostor i s nekih 13 metara poslao loptu uz desnu vratnicu u mrežu.

67' GOOOL Valencia dolazi do preokreta. Nakon odličnog proigravanja Torres lobira vratara Atalante i domaćin vodi. Za prolaz im trebaju još barem tri pogotka!

51' GOOOOL Valencia ponovno dolazi do izjednačenja. Ferran Torres je ubacio oštru loptu s lijeva, a Gameiro je precizan glavom za 2:2.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Završilo je prvo poluvrijeme u Valenciji. Gosti su na koračić od četvrtfinala.

43' Zbog zabrane dolaska predstavnicima medija na stadion, nema uobičajeno kvalitetnih fotografija agencije Reuters, već sve objavljuje UEFA.

42' GOOOOL Atalanta je ponovno u vodstvu, ponovno zabija Iličić i to opet iz kaznenog udarca. Vjerovali ili ne, penal je opet skrivio Diakhaby i to baš na Iličiću!

21' GOOOOL Valencia dolazi do izjednačenja. Strijelac je Kevin Gameiro nakon loše reakcije talijanske obrane.

2' GOOOOL Josip Iličić zabija za Atalantu nakon što je VAR-om utvrđeno da se radi o penalu. Valenciji trebaju minimalno četiri pogotka za produžetak! To je njegov 13 pogodak u zadnjih 12 nastupa.

2' Odmah veliko uzbuđenje na početku. Nakon starta Diakhabyja na Iličiću sudac je pokazao na kazneni udarac. VAR pregledava situaciju.

1' Utakmica u Valenciji počela je pred praznim tribinama.

Sastavi:

Valencia:
 Cillessen, Kondogbia, Soler, Gameiro, Parejo, Diakhaby, Gaya, Wass, Rodrigo, Ferran Torres

Atalanta: Sportiello, Caldara, Gosens, Gomez, Freulter, De Roon, Djimsiti, Hateboer, Iličić, Pašalić

RB Leipzig - Tottenham 3:0

90+3' Završila je i utakmica u Leipzigu. Nijemci su u četvrtfinalu.

87' GOOOL za Leipzig. Emil Forsberg potvrđuje prolazak Nijemaca u četvrtfinale.

65' Domaćin mudro čuva vodstvo koje mu donosi prvo četvrtfinale Lige prvaka u povijesti.

45' Završilo je prvo poluvrijeme u Leipzigu. Domaćin ima uvjerljivo vodstvo, kada se ovom rezultatu pridoda 1:0 iz prve utakmice, Spursi će morati zabiti najmanje tri za prolaz.

22' GOOOOL Sabitzer postiže i drugi pogodak na utakmici. Nakon asistencije Angelina, lako matira Llorisa udarcem u trku u bliži kut.

10' GOOOOL za Leipzig. Zabio je Marcel Sabitzer. Udarac Tima Wernera prvo je blokirao Eric Dier, ali lopta se potom odbila do Sabitzera koji je pucao s 20ak metara udaljenosti. Hugo LLoris uspio je dotaknuti loptu, ali nedovoljno da bi spriječio vodstvo domaćina!

1' Počeo je susret u Leipzigu. Nijemci imaju velikih 1:0 iz prve utakmice.

Sastavi:

RB Leipzig: Gulacsi, Angelino, Upamecano, Sabitzer, Werner, Klosterman, Nkunku, Schick, Mukiele, Halstenberg, Laimer

Tottenham: Lloris, Alderweireld, Winks, Lamela, Dier, Lo Celso, Sessegon, Alli, Aurier, Moura, Tanganga

Uoči utakmica:

Navijači Valencije ne mogu na stadion, zbog odluke da se utakmica igra pred praznim tribinama, no zato su se u velikom broju okupili ispred Mestalle. Nitko ne brine zbog koronavirusa.

- Pripremit ćemo se najbolje što možemo, igramo dobro kod kuće i mislim da rezultat prve utakmice nije odraz stanja na terenu, rekao je trener Valencije Albert Celades. S druge strane, Gian Piero Gasperini, koji je na klupi Atalante, smatra da trebaju zabiti i u gostima.

- Moji igrači su bili sjajni u prvom susretu, ali nećemo slaviti dok ne završi i drugi, dodaje Gasperini.

U drugom susretu večeri Leipzig dočekuje Tottenham nakon što je u prvoj utakmici njemačka momčad pobijedila u Londonu 1:0. Jedini strijelac bio je Timo Werner koji je bio precizan s bijele točke.

- Moramo se držati skupa i imati fantastične individualne predstave i solidnu kolektivnu. Vjerujem u igrače i mislim da mi to možemo, rekao je u najavi utakmice trener Tottenhama Jose Mourinho.  Portugalac zbog ozljeda ne može računati na Harryja KaneaMoussu SissokaSona Heung-Mina, a nedavno se teže ozlijedio i Steven Bergwijn. Upitan je i nastup Bena Daviesa.

- Nadam se da ćemo odigrati slično kao u Londonu, rekao Julian Nagelsmann, trener Leipziga.