EP: Poraz od Šveđana na oproštaju od Spaladium Arene

Hrvatska rukometna reprezentacija izgubila je u posljednjoj utakmici u skupini A od Švedske 31:35 (12:17) na Europskom prvenstvu u Splitu.

Hrvatska tako prenosi dva boda u drugi krug natjecanja u Zagreb, a Švedska sva četiri. Dalje ide i Srbija.

---

Do kraja susreta uspjeli su naši smanjiti zaostatak na tri pogotka, 31:34, no više od toga nismo mogli
Kopljar postiže pogodak i nakon dugo vremena Hrvatska je smanjila zaostatka na pet razlike! 28:33
Čupić siguran sa sedam metara i pet minuta do kraja gubimo -6, 27:33
Dva vezana uspješna napada i smanjili smo zaostatak na -6, 25:31
U posljednjim deset minuta susreta ušli smo s igračem više, ali i zaostatkom od osam golova, 23:31
Povezali smo nekoliko napada i zaostatak je -6, 21:27
Sredinom drugog dijela gubimo sedam razlike, 20:27
Isključenje Karačića
Nakon prijestupa Šveđana u napadu, Kopljar je zabio i uspio smanjiti zaostatak na sedam razlike, 19:26
Stipe Mandalinić u 42. minuti smanjuje na -8, 18:26
U 38. minuti prvi put Šveđani odlaze na +8, 24:16, a u sljedećem napadu imaju velikih devet pogodaka prednosti, 25:16
Prvi su put Šveđani otišli na sedam pogodaka prednosti, 19:12
Na otvaranju drugog dijela Šveđani su zabili za 18:12; Horvat nije uspio uzvratiti iz sedmerca, obrana Appelgrena

Na odmor se otišlo s prednošću Šveđana 17:12
Dvije minute do odlaska na odmor Šveđani prvi put odlaze na +6, 17:11
Pet minuta do kraja prvog dijela Kopljar zabija za smanjenje zaostataka na tri razlike, 10:13
Novo isključenje Šveđana, na 'hlađenje' je otišao Nielsen
Buntić je isključen, sada smo mi s igračem manje, Šveđani opet vode +5 (13:8)
Novo isključenje Šveđana nakon grubog nasrtaja na Karačića, no i s igračem manje zabijaju nam pogodak za 12:8
Horvat smanjio zaostatak na -3 (7:10) iz sedmerca, obrana Pešića pa Karačić zabija za 8:10
Promjena na našem golu, Pešić ušao umjesto Stevanovića
Na dvije je minute isključen Darj, a post Hrvatske prekida Horvat pogotkom sa sedam metara
Serijom 5-0 Šveđani su u 12. minuti došli do +4, 8:4, a zatim i novi lagani pogodak za 9:4
Imali smo priliku iz sedmerca smanjiti zaostatak, no Čupić je promašio cijeli gol
Prelagano primamo pogotke, Šveđani su otišli na +3, 7:4, pa je Červar uzeo minutu odmora
Nakon deset minuta igre Šveđani su poveli dva razlike, 6:4
U 7. minuti ponovno vodimo, pogodak Stepančića za 4:3
Čupić je iskoristio prvi sedmerac Hrvatske i izjednačio na 3:3
Krajem 4. minute dok smo još bili s igračem manje, a protivnik u punom sastavu, Šveđani zabijaju za 3:2
Šveđani su iskoristili naš prazan gol i poveli 2:1
Isključenje i na drugoj strani, dvije minute ostajemo bez Gojuna
Čupić
postiže pogodak za početno 1:0 vodstvo
Počela je utakmica u Spaladium Areni, a već na otvaranju Šveđani ostaju s igračem manje nakon isključenja Gottfridssona

---

Nakon što su svladali Srbiju (32:22) i Island (29:22) izabranike Line Červara čeka najteži izazov do sada jer kako i trener Zlatko Saračević kaže: Švedska je najkvalitetnija reprezentacija u skupini.

Rukometaši su sinoć odradili jedan trening, a danas će odraditi još jedan i popraviti sve nedostatke koji su bili vidljivi na dvije prošle utakmice. Červar je zbog ozljede lista izgubio Domagoja Duvnjaka, kojeg je zamijenio Denisom Buntićem, a umjesto Mirka Alilovića, koji je u dvije utakmice upisao tek šest obrana, uvrstio je Ivana Pešića.

Duvnjak izgubljen za prvi dio Europskog prvenstva, mijenja ga Buntić

Alilović otpao protiv Švedske, Červar uvrstio Pešića

Osigurali plasman jesmo, ali naš plan i cilj ovog trenutka je da idemo u Zagreb s četiri boda zato nam je ta utakmica protiv Švedske izuzetno važna. Moramo biti maksimalno koncentrirani, oprezni i moramo odigrati jednu fenomenalnu utakmicu da bi to prošli, rekao je Saračević za HRT i naglasio kako će obrana i fenomenalno vračanje biti ključni ako želimo pobijediti reprezentaciju poput Švedske.

Saračević za HRT: Protiv Švedske ključna je obrana