EP: Danci svladali Nijemce, Španjolska deklasirala Makedoniju

U nedjeljnim susretima drugog kruga Europskog rukometnog prvenstva u Varaždinu Danska je pobijedila Njemačku 26:25, a Španjolska je deklasirala Makedoniju 31:20.

U prvom nedjeljnom dvoboju skupine II Danska je svladala Njemačku 26:25 (8:9). Ovom pobjedom aktualni olimpijski prvaci izdvojili su se na vrhu ljestvice sa šest bodova.

U izjednačenoj utakmici u kojoj nitko nije imao više od dva gola prednosti, pogodak Caspera Mortensenau 54. minuti, kojim je Danska povela 23:20, prelomio je susret.

Kod Danske najbolji strijelac bio je Hans Lindberg s devet golova. Mikkel Hansen zabio je pet, i to sve u drugom poluvremenu. Njemačku je predvodio Julius Kuhn sa šest pogodaka, a Steffen Weinhold dodao je pet.

Španjolska deklasirala Makedoniju

U večernjem susretu u Varaždinu Španjolska je nanijela težak poraz Makedoniji svladavši je 30:21 (6:15). Španjolci su silovito krenuli i nakon devet i pol minuta su vodili 6:1. Makedonci su bili bespomoćni, dva puta su došli na minus tri, ali su na odmor otišli sa čak devet golova zaostatka.

U drugom poluvremenu Španjolci su bez većih problema kontrolirali utakmicu i na kraju su uvjerljivo slavili sa 31:20. Predvodili su ih Eduardo Gurbindo sa šest golova te Ferran Sole i Adrian Figueras sa po pet pogodaka. Kod Makedonije su najbolji bili Dejan Manaskov i Stojanče Stoilov sa po četiri pogotka.

Ljestvicu skupine II predvodi Danska sa šest bodova iz četiri utakmice. Španjolska i Njemačka imaju po četiri boda, no Španjolci imaju susret manje. Makedonija je ostala na tri boda iz tri utakmice.

U preostalim susretima ove skupine nakon kojih će biti poznati polufinalisti, 23. siječnja igrat će Slovenija i Španjolska te Makedonija i Češka, a 24. siječnja Slovenija i Češka, Makedonija i Danska te Njemačka i Španjolska.