U susretu 5. kola skupine 1 elitnog razreda Lige nacija Francuska je na stadionu Stade de France pobijedila Austriju sa 2-0 ostvarivši prvu pobjedu u ovom natjecanju.

Nakon razočaravajućih nastupa u prva četiri kola, aktualni svjetski prvaci i aktualni pobjednici Lige nacija dočekali su prvu pobjedu.

Francuski izbornik Didier Deschamps je imao dosta problema s ozljedama u momčadi, čak osam prvotimaca bilo je nedostupno za ovaj okršaj. Među njima su Paul Pogba, N’Golo Kante, Kinglsey Coman Karim Benzema. Međutim, Tricolori su još uvijek imali dovoljno jaku momčad da mogu svladati Austriju.

Problema s izostancima imao je i austrijski izbornik Ralf RangnickKonrad Laimer, Valentino Lazaro, Saša Kalajdžić, Florian Grillitsch i Stefan Ilsakner nisu bili u konkurenciji za sastav.

Dvoboj Francuske i Austrije

Francuzi su već u drugoj minuti zatresli austrijsku mrežu, Kylian Mbappe je zabio gol, ali je poništen zbog zaleđa. U 13. minuti zaprijetio je Olivier Giroud, ali je njegov udarac blokiran.

U 26. minuti sjajnu priliku je imao Kylian Mbappe, no austrijski vratar Patrick Pentz je obranio njegov udarac. Pentz je sjajno reagirao i u 35. minuti skrenuvši udarac Aureliena Tchouamenija u okvir gola. Na odbijanac je natrčao Antoine Griezmann pokušavši zabiti iz blizine, ali je golman još jednom sjajno reagirao.

Francuska je ipak povela u 55. minuti, a zabio je Mbappe. Napadač PSG-a je izašao u kontru jedan na jedan i lagano poentirao. Devet minuta kasnije Giroud je glavom zabio za konačnih 2-0.

U drugom susretu iz ove skupine Hrvatska je u Zagrebu pobijedila Dansku sa 2-1. Za Vatrene su zabili Borna Sosa (49) i Lovro Majer (79), a za Dansku Christian Eriksen (77).

Uoči zadnjeg kola Hrvatska vodi sa 10 bodova, Danska ima devet, Francuska pet, a Austrija četiri boda.

U nedjelju je na rasporedu zadnje kolo, u Beču se sastaju Austrija i Hrvatska, a u Kopenhagenu Danska i Hrvatska.

Podsjetimo, pobjednik skupine ide na Final Four, a posljednji seli u niži rang.