Nogometaši Marseillea pobijedili su na gostovanju kod Bresta sa 4-1 u posljednjoj utakmici nedjeljnog programa 28. kola francuskog prvenstva.

Na poluvremenu je bilo samo 1-0 za goste golom Gersona u 3. minuti, da bi Milik (63) i Harit (71) digli tu prednost na 3-0. U sučevom dodatku je Brest smanjio preko Cardone (90+1), a onda odmah primili i četvrti pogodak za konačnih 4-1, a postigao ga je Under (90+1).

Hrvatski reprezentativac Duje Ćaleta-Car je bio u početnoj postavi Marseillea i igrao do 70. minute.

Nogometaši Rennesa u nedjelju su u Lyonu ostvarili četvrtu uzastopnu prvenstvenu pobjedu svladavši domaći Olympique sa 4-2, a treći pogodak za gostujuću momčad postigao je hrvatski reprezentativac Lovro Majer.

Rennes je poveo u 11. minuti golom Bourigeauda, a na 2-0 povisio je Santamaria u 13. minuti. Nakon pogreške domaće obrane Lovro Majer je u prvoj minuti sučevog dodatka na kraju prvog poluvremena svladao domaćeg vratara za 3-0. Već u 49. minuti Rennes je došao i do četvrtog pogotka. Dodavač je bio Majer, a strijelac Terrier koji je sa 20-ak metara snažnim i preciznim udarcem pogodio gornji desni kut.

Do kraja utakmice domaća momčad je uspjela ublažiti poraz. U 59. minuti Traore je pokušao spriječiti pogodak domaće momčadi, ali je poslao loptu u svoju mrežu, a u 82. minuti je Moussa Dembele realizirao kazneni udarac.

Lovro Majer je igrao do 66. minute za Rennes koji je 15. ovosezonskom pobjedom došao do 49 bodova i ostao u utrci za drugo od dva francuska mjesta u Ligi prvaka. Jedno je rezervirano za vodeći PSG koji ima 65 bodova, a za drugo su u neizvjesnoj borbi Marseille (50), Nice (50) i Rennes (49).

PSG je u prvoj nedjeljnoj utakmici s 3-0 pobijedio zadnji Bordeaux, a pogotke su postigli Mbappe (24), Neymar (52) i Paredes (61).

Francuska – 28. kolo:

PSG – Bordeaux 3-0 (Mbappe 24, Neymar 52, L. Paredes 61)

Angers – Reims 0-1 (Flips 24)

Clermont – Lorient 0-2 (Kone 72, Petrot 76)

Metz – Lens 0-0

Strasbourg – Monaco 1-0 (Djiku 23)

Lyon – Rennes 2-4 (Traore 59-ag, Dembele 82-11m / Bourigeaud 11, Santamaria 13, Majer 45+1, Terrier 49)

Brest – Marseille 1-4 (Cardona 90+1 / Gerson 3, Milik 63, Harit 71, Under 90+1)