Norveška biatlonka Marte Olsbu Roeiseland u subotnjoj je dohvatnoj utrci (10 km) u Oslu osvojila drugo mjesto iza sunarodnjakinje Tiril Eckhoff i na taj način jednu utrku prije kraja osigurala svoj prvi veliki Kristalni globus za ukupnu pobjedu u Svjetskom kupu.

Osim velikog Kristalnog globusa, Roeiseland je u sezoni potpune nadmoći osvojila i dva mala Kristalna globusa, sprinterski i dohvatni, a s Olimpijskih igara u Pekingu vratila se s tri zlatne i dvije brončane medalje.

Sve do posljednjeg subotnjeg gađanja Roeiselad je bila na putu prema još jednoj pobjedi, ali je tada promašila jednu metu, što je Eckhoff iskoristila i došla do svoje treće ovosezonske pobjede, a 29. u karijeri, prošavši ciljem sa 24.9 sekundi prednosti pred sunarodnjakinjom.

Treće mjesto osvojila je Slovakinja Paulina Fialkova, koja je pogodila svih 20 meta.

U nedjelju je na rasporedu utrka s masovnim startom (12,5 km), posljednje natjecanje u osvoj sezoni Svjetskog kupa.