U derbiju 29. kola Prve HNL Osijek i Hajduk su pred 8.500 gledatelja na stadionu Gradski vrt odigrali bez golova, a ovim rezultatom najviše mogu biti zadovoljni u Dinamu nakon što su povećali bodovnu prednost pred najvećim konkurentima.

Bila je to zanimljiva utakmica, posebno prvo poluvrijeme, u kojoj smo vidjeli sve, osim golova. Osijek je bio bolji, domaćin je imao i jedanaesterac, no mreže su večeras u Gradskom vrtu mirovale.

Počelo je sjajnom prilikom Osijeka u trećoj minuti. Idealno je centrirao Čerbenko s lijevog krila, loptu je na drugoj vratnici dočekao Mierez, odmah je pucao, no Kalinić je bio spreman. Pet minuta kasnije zaprijetio je Kleinheisler s ruba kaznenog prostora, no Kalinić je odbio loptu u korner.

Samo minutu kasnije uslijedila je još jedna dobra prilika za Osijek. Lovrić je ubacio iz kornera, a Kleinheisler pucao glavom sa 7-8 metara. No, nije bio precizan. Prvo uzbuđenje pred domaćim vratima vidjeli smo u 18. minuti, Krovinović je pao u duelu sa Žaperom, a sudac Jović pokazao na bijelu točku. Međutim, nakon asistencije VAR-a promijenio je odluku.

VAR je bio u glavnoj ulozi i u 30. minuti. Jović je prvo pokazao Lovriću drugi žuti karton zbog simuliranja u kaznenom prostoru poslavši ga u svlačionicu. No, VAR se opet uključio, Jović je otišao provjeriti situaciju i još jednom promijenio odluku. Prvo je poništio Lovriću drugi žuti, a potom pokazao na bijelu točku za Osijek. Caktaš je preuzeo odgovornost, pucao, ali i prebacio cijeli gol.

Prvo uzbuđenje u nastavku vidjeli smo u 55. minuti, no Caktaš je s ruba kaznenog prostora još jednom pucao preko suparničkog gola. U 61. minuti je pucao Livaja, lopta se odbila od osječkog bloka do Krovinovića, ali ni on nije bio precizan.

Osijek je bio blizu vodstva i u 69. minuti nakon što je Lovrić ubacio, Kaliniću je lopta ispala, no Mierez to nije uspio iskoristiti.

Možda i najbolju priliku u drugom dijelu Hajduk je imao u 84. minuti. Biuk se probio po krilu te ubacio do Livaje, koji je pridužio do Melnjaka, a ovaj je loše pucao s ruba kaznenog prostora.

U prvom nedjeljnom susretu Dinamo je na stadionu Maksimir pobijedio Hrvatski dragovoljac s 2-0, a oba gola “Modri” su postigli u nastavku.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 60 bodova, dva više od Osijeka koji ima i utakmicu više. Rijeka je treća sa 55 bodova, a Hajduk ima 53 na četvrtoj poziciji, ali i susret manje.

Dragovoljac je na začelju sa 14 bodova.

Prva HNL – 29. kolo:

Dinamo – Hr. dragovoljac 2-0 (Andrić 46, Smolčić 81-ag)

90+5 – KRAJ, 0:0!!!

82′ – još dvije izmjene radi Bjelica, Mierez i Lovrić izlaze, Topčagić i Fućak ulaze

74′ – dvije promjene sad i kod Hajduka, Katić mijenja ozlijeđenog Ferra, Biuk u igri umjesto Kalinića

72′ – dvije zamjene kod Osijeka, ulaze Fiolić i Bohar, izlaze Kleinheisler i Caktaš

69′ – gužva u Hajdukovom šesnaestercu, Kalinić nije najbolje reagirao na Lovrićev ubačaj, mogao je to kazniti Mierez, no obranili su se Splićani

61′ – Livajin udarac završava u bloku, potom Krovinović šalje loptu pored gola

55′ – nešto opasniji je udarac Caktaša, ali i njegova lopta ide preko gola

53′ – s 20-ak metara puca sad na drugoj strani Lovrić, no daleko od gola

50′ – Mikanović upućuje prvi udarac u drugom dijelu, nema prave opasnosti za Osijekovu mrežu

46′ – počelo je drugo poluvrijeme!

45+8′ – kraj prvog poluvremena!

45′ – utakmica se malo umirila nakon penala. Igrat će se čak osam minuta sudačke nadoknade prvog poluvremena.

33′ – CAKTAŠ JE IZVEO UDARAC S BIJELE TOČKE, ALI BIO JE NEPRECIZAN, PROMAŠIO JE GOL I REZULTAT OSTAJE 0:0!

31′ – POTPUNI PREOKRET, JOVIĆ PONIŠTAVA ODLUKU O CRVENOM KARTONU I UMJESTO TOGA DOSUĐUJE KAZNENI UDARAC ZA OSIJEK!

30′ – DRUGI ŽUTI, ODNOSNO CRVENI KARTON ZA KRISTIJANA LOVRIĆA! IGRAČ OSIJEKA PAO JE U ŠESNAESTERCU, A SUDAC JE TO OCIJENIO KAO SIMULIRANJE!

26′ – Caktaš je spustio loptu Kleinheisleru, no njegov udarac odlazi daleko

20′ – ipak ništa od kaznenog udarca za Splićane, Jović je nakon pažljivijeg gledanja promijenio svoju odluku!

17′ – Jović je dosudio penal za Hajduk nakon što je Žaper srušio Krovinovića! Slijedi pregled snimke!

16′ – Sahiti prolazi po lijevoj strani, no puca u blok

8′ – Kleinheisler puca s ruba kaznenog prostora, Kalinić se izvija i skreće loptu u korner!

3′ – prilika Osijeka, no Mierezov pokušaj iz blizine brani Kalinić!

1′ – počeo je derbi!

Osijek je trenutačno na drugom mjestu s 57 bodova, dok je Hajduk četvrti s pet bodova manje.

Sat vremena uoči utakmice došli su početni sastavi.

Osijek: Ivušić – Grgić, Bralić, Lončar, Čeberko – Nejašmić, Žaper – Kleinheisler, Caktaš, Lovrić – Mierez

Hajduk: L. Kalinić – Elez, Ferro, Melnjak – Mikanović, Fossati, Grgić, Sahiti – Krovinović, Livaja – N. Kalinić