Košarkaši Utah Jazza nakon produžetka su svladali Memphis 121:115, osiguravši NBA doigravanje. Hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović u pobjedu je ugradio 13 koševa.

Rudy Gobert odigrao je sjajnu utakmicu zabivši 22 poena, od čega pet u produžetku, a učinku je dodao čak 21 skok. Jordan Clarkson također je upisao 22 poena, dok je 20 dodao Donovan Mitchell (šut 6/24), a Hassan Whiteside je zabio 14 koševa uz deset skokova.

Bojan Bogdanović na parketu je proveo 40:15 minuta ostvarivši 13 poena (šut iz igre 4/13, trice 3/6, slobodna bacanja 2/4), četiri skoka, dvije asistencije te tri ukradene lopte.

Goste iz Memphisa predvodili su Jaren Jackson Jr. s 28 koševa, Tyus Jones s 24 te Desmond Bane s 23 koša.

Pobjeda Utaha, uz poraz Minnesote od Washingtona (114:132) osigurala je Jazzu najmanje šesto mjesto u Zapadnoj konferenciji. Jazzeri su trenutačno peti s omjerom 47-32. Doigravanje na Zapadu osigurali su i vodeći Phoenix (63-16), Memphis (55-24), Golden State (50-29) te Dallas (49-30). Šestu poziciju zauzima Denver (47-33).

Rezultati NBA utakmica igranih 5. travnja:
Utah – Memphis 121-115 (produžetak)

Bojan Bogdanović igrao je 40:15 minuta za Utah i postigao 13 koševa (šut za dva 1-7, trica 3-6, slobodna bacanja 2-4) uz 4 skoka, 2 asistencije i 3 osvojene lopte

Indiana – Philadelphia 122-131

Orlando – Cleveland 120-115

Brooklyn – Houston 118-105

Miami – Charlotte 144-115

Toronto – Atlanta 118-108

Chicago – Milwaukee 106-127

Minnesota – Washington 114-132

Oklahoma City – Portland 98-94