Hrvatska tenisačica Ana Konjuh nije se uspjela plasirati u drugo kolo WTA turnira u Istanbulu.

Bolja od nje na startu turnira je bila Rumunjka Ana Bogdan koja je slavila sa 6:4, 6:3 za sat i 24 minute igre.

U oba seta Konjuh je prva stizala do “breaka”, oduzevši servis Rumunjki kod rezultata 1:1, no oba je puta i gubila tu prednost nakon što Bogdan izjednačila na 3:3.

Rumunjska tenisačica, koja je glavni ždrijeb izborila kroz kvalifikacije, potom je nakon 3:3 još po jednom u svakom setu napravila “break”, u prvom setu kod 5:4, a u drugom kod 4:3 i mirno privela kraju oba seta i plasirala se u osminu finala.

Hrvatska je porazom Konjuh ostala na samo jednoj igračici u Istanbulu, Petri Martić koja će svoj susret prvog kola igrati u srijedu protiv Ukrajinke Anheline Kalinjine

Izvor:pogled.ba/hrt.hr