Deset minuta igre s maksimalnim pristupom bilo je dovoljno rukometašima Izviđača da u Gradskoj Areni u Zenici pobjede solidnu momčad Čelik Junior i stignu do treće uzastopne pobjede u natjecanju Premijer lige BiH te zasjednu na čelnu poziciju prvenstvene ljestvice.

Izviđač nije dobo otvorio utakmicu, pristup „lako ćemo“ u jednom trenutku prvog poluvremena, doveo ih je u zaostatak od četiri gola (14:10, 25. minuta i 15:11, 26. minuta). U prvih petnaestak minuta igralo se u ritmu „gol za gol“, da bi domaći serijom 7:2 stigli do zabrinjavajuće prednosti po „Skaute“. Do kraja poluvremena nešto agilniji pristup „Skauta“ i zaostatak je smanjen na 2 gola do poluvremena.Nakon što je trenerski dvojca Džolić/Tolić „očitane bukvicu“, svojim rukometašima u stanci između dva poluvremena na parket Gradske Arene u Zenici istrčala je resetirana momčad „Skuta“.

Odličnom igrom u obrani te brzim kontrama koje je vukao kapetan Milan Vukšić „Skauti“ su od -2 na poluvremenu došlo do plus pet u 40. minuti (20:25). Serija 11:4 za deset minuta igre postavila je stvari na svoje mjesto, tako da je rukometašima Izviđača ostalo da rutinskom igrom privedu utakmicu kraju.

Na koncu „Skauti“ su slavili rezultatom 33:28 s čime su potvrdili lidersku poziciju na prvenstvenoj tablici.Milan Vukšić ponovno je briljirao s 10 golova, njemu uz bok bio je Filip Odak s 5 golova, 4 je postigao Matej Šimić te 3 Amer Šahinović.Dobar posao odradili su i vratari Haris Suljević s 11 i Aldin Alihodžić s 3 obrane i 1 jednim obranjenim sedmercem.

Kod domaćina 6 golova postigao je Adin Ćosić, 5 Damir Šabanovoć, a 4 Vuk Lakičević.

Ovog vikenda u sklopu 4. kola Premijer lige u Gradskoj športskoj dvorani u Ljubuškom odigrati će se derbi susret između dvije neporažene momčadi. Naime “Skauti“ će biti domaćini ove sezone odličnoj momčadi Konjuha iz Živinica.

Premijer liga BiH, sezona 2024/2025, 3. kolo.Zenica, 29.09.2024. u 17:00 sati.

RK ŠR Čelik Junior – RK Izviđač Agram 28:33 (16:14)Zenica, Gradska Arena, 400 gledatelja.

Suci: Jovan Babić i Borislav Bogdanić (Banja Luka).Nadzornik: Boris Šatordžija (Banja Luka).

RK Čelik Junior: Čeljo, J. Beganović, Džakmić 3, Torlaković 2, Jurić, Božović 2, Lakičević 4, Baltić 2, Feka 2, Šabanović 5, Omerović, Delić 2, Ćosić 6/4, A. Beganović, Arnutović, Jaganjac.Trener: Benjamin Čeljo.

RK Izviđač Agram: Alihodžić (3 obrane, 1 sedmerac), Suljević (11 obrana), Vukšić 10/2, Lukenda 1, Odak 5, Šević 1, Šahinović 3, Ljubić 1, Šimić 4, Šaravanja 2, Ćeško 1/1, Semić 2, Bebek, Lasić, Čuvalo 2, Katić 1.

Trener: Ivan Džolić, Milan Tolić.

Isključenja: RK Čelik Junior 6 minuta, RK Izviđač 8 minuta.Sedmerci: RK Čelik Junior 5/4, RK Izviđač 3/3.