Hrvatski tenisači Nikola Mektić i Mate Pavić plasirali su se u finale parova na ATP Masters 1000 turniru u Rimu nakon što su u polufinalu bili bolji od australsko-novozelandske kombinacije John Peers/Michael Venus 7:6 (5), 7:6 (4) nakon jednog sata i 41 minuta igre.

Velika borba vođena je tijekom cijelog meča, a nijedan par nije uspio oduzeti servis protivnicima. U prvom setu obje kombinacije imale su po tri spašene break prilike, a u drugom nije ni bilo break lopti. Hrvatski par imao je 13 aseva, a njihovi protivnici pet.

U finalu će igrati protiv pobjednika meča između Arevalo/Middelkoop i petih nositelja Ram/Salisbury.

Za Nikolu Mektića i Matu Pavića ova je godina izuzetno uspješna, do finala su, s ovim turnirom, stigli osam puta, a do sada su osvojili pet naslova (Antalya, Melbourne, Rotterdam, Miami i Monte Carlo). Na četiri Masters 1000 turnira stigli su do četiri finala. Ove sezone imaju 36 pobjeda i četiri poraza.