U zgradi Gradske uprave Ljubuški danas je upriličeno potpisivanje ugovora o javnoj nabavi za projekt „Energetska obnova i korištenje obnovljivih izvora u Osnovnoj školi Marka Marulića i Dječjem vrtiću Ljubuški“, jedan od najznačajnijih infrastrukturnih projekata u području obrazovanja i predškolskog odgoja na području grada Ljubuškog.
Ugovor su potpisali gradonačelnik Ljubuškog Vedran Markotić i predstavnik tvrtke OKEL-INVEST d.o.o. Posušje Jerko Leko, kao izvođač radova.
Potpisivanju su nazočili i ravnatelj Osnovne škole Marka Marulića Tomislav Matić te ravnateljica Dječjeg vrtića Ljubuški Ana Bubalo.

Projekt je sufinanciran sredstvima Ministarstva zaštite okoliša i zelene tranzicije Republike Hrvatske u okviru poziva za dodjelu financijskih sredstava za projekte ublažavanja i prilagodbe klimatskim promjenama u Bosni i Hercegovini.
Ukupna vrijednost ugovorenih radova iznosi 2.456.463,82 KM s PDV-om, odnosno 2.099.541,73 KM bez PDV-a.
Predmet projekta obuhvaća energetsku obnovu objekata Osnovne škole Marka Marulića i Dječjeg vrtića Ljubuški, s ciljem povećanja energetske učinkovitosti, smanjenja potrošnje energije te korištenja obnovljivih izvora energije. Očekuje se kako će provedbom projekta biti značajno poboljšani uvjeti boravka i rada za učenike, djecu, odgojitelje i djelatnike ovih ustanova, uz istodobno smanjenje troškova održavanja i zaštitu okoliša.
Riječ je o projektu koji predstavlja važan korak prema održivom razvoju i zelenoj tranziciji grada Ljubuškog te potvrđuje kontinučano ulaganje u obrazovnu infrastrukturu i kvalitetnije uvjete za najmlađe stanovnike grada.
G.Ilić