U 15 sati počela je utakmica 1. kola skupine D Europskog nogometnog prvenstva između Engleske i Hrvatske na Wembleyju.

Trenutačni rezultat:

ENGLESKA – HRVATSKA 1:0
Sterling 57

90+2′ – taktička izmjena kod Engleza, izlazi strijelac Sterling, umjesto njega na terenu je Calvert-Lewin

90′ – igrat će se četiri minute nadoknade

89′ – sudar glavama Domagoja Vide i Judea Bellinghama, liječnička služba na terenu, obojica igrača su dobro

85′ – Mario Pašalić u igri umjesto Matea Kovačića

82′ – Southgate sprema novu promjenu – izlazi Kane, a ulazi Jude Bellingham, koji postaje najmlađi engleski reprezentativac na velikim natjecanjima u dobi od 17 godina i 349 dana

81′ – mala neopreznost u hrvatskim redovima, no Vida spašava ispred Kanea

79′ – Dalić se odlučuje na još jednu promjenu, umjesto Rebića na teren će Petković koji ide u vrh napada

75′ – liječnička pomoć ukazuje se Johnu Stonesu, čini se da su samo problemi s grčevima, Stones je na nogama

74′ – prilika za strijelca Sterlinga za povećanje vodstva, no ostaje 1:0

71′ – mijenja i engleski izbornik Southgate, Marcus Rasford zamijenit će Phila Fodena

70′ – prve promjene u hrvatskim redovima, umjesto Brozovića i Kramarića ulaze Vlašić i Brekalo

69′ – korner za hrvatsku, povratna lopta za brozovića, no lopta odlazi daleko pored gola

66′ – žuti karton za Brozovića zbog prekršaja na Mountu

64′ – udarac Kovačića na gol, lopta se odbija do nečuvanog Rebića koji je ipak neprecizan

64′ – Foden nagazio Gvardiola koji je ostao ležati na travi, ali srećom sve je u redu, žuti karton za engleskog igrača

61′ – opet opasnost pred hrvatskim golom, Kane je imao veliku priliku, no ostaje 1:0 za Engleze

57′ – Engleska vodi 1:0 pogotkom Sterlinga

55′ – udarac Modrića s više od 20 metara brani Pickford

50′ – Trippier vraća loptu golmanu, nije vidio Rebića koji se prišuljao, no Pickford ipak stiže prvi do lopte i otklanja opasnost

48′ – Mateo Kovačić ‘požutio’ zbog prekršaja na Mountu

46′ – počelo je drugo poluvrijeme na Wembleyju! Nema promjena u sastavima!

45′ – Kraj prvog poluvremena

43′ – Trippier pucao, ali hrvatski živi zid uspješno blokira

42′ – Opasna sitacija, slobodni udarac za Englesku.

41′ – Ćaleta-Car zbog igranja rukom dobio žuti karton

40′ – Walker htio izboriti korner za svoju momčad, ali nadmudrio ga je Perišić

37′ – Sterling kratko dodao u šesnaesterac, Foden primio loptu, ali hrvatska obrana oduzima mu loptu

32′ – Vatreni se oslobodili pritiska. Posjed lopte se smanjuje u korist Engleske – 57 posto

28′- Posjed lopte 60 – 40 u korist Engleske

27′ – Prilika za Hrvatsku. Vrsaljko ubacio odlično s desne strane, Perišić pucao na gol, ali neprecizan

17′ – Kovačić grubo startao, a sudac Orsato svirao prekršaj. Engleska dobila slobodan udarac

15′ – Engleska ima velik posjed lopte i dominira

8′ – Sterling u šesnaestercu, primio odličan pas i pucao, ali je obrambeni klizećim startom blokirao šut.

6′ – Velika prilika za Engleze. Foden pogađa vratnicu

1′ – Talijanski sudac Daniele Orsato označio je početak utakmice

Objavljeni su početni sastavi:

Engleska: Pickford – Trippier, Mings, Stones, Walker – Mount, Rice, Phillips – Sterling, Kane, Foden

Hrvatska: Livaković – Gvardiol, Ćaleta-Car, Vida, Vrsaljko – Brozović – Perišić, Kovačić, Modrić, Kramarić – Rebić