Branitelj naslova Brazil osigurao je plasman u četvrtfinale olimpijskog nogometnog turnira u Tokiju pobjedom 3-1 protiv Saudijske Arabije.

Brazil je u susretu 3. kola D skupine pobijedio Saudijsku Arabiju s 3-1 osvojivši prvo mjesto u skupini.

Dva gola je zabio Richarlison (76, 90+1), a među strijelce se upisao i Cunha (14), dok je pogodak za saudijsku vrstu zabio Al-Amri (27).

U drugom susretu iz ove skupine, u izravnom sudaru za prolaz Obala Bjelokosti i Njemačka su odigrali 1-1, pa je “Elf” ostao bez plasmana u četvrtfinale.

Za Obalu Bjelokosti zabio je Henrichs u 69. minuti u vlastitu mrežu, a izjednačio je Lowen golom četiri minute kasnije. Srebrnima s posljednjih OI u Rio de Janeiru trebala je pobjeda za prolaz, ali je ostalo 1-1.

Brazil je osvojio prvo mjesto u skupini sa sedam bodova, Obala Bjelokosti je druga s pet, Njemačka ima četiri, a Arabija je zadnja bez bodova.

Iz skupine B plasman u nokaut fazu izborile su selekcije Južne Koreje i Novog Zelanda.

Južna Koreja je u susretu 3. kola deklasirala Honduras sa 6-0, dok je Novi Zeland odigrao 0-0 protiv Rumunjske.

Južna Koreja je prva u grupi sa šest bodova, dok je Novi Zeland drugi s četiri boda. Rumunjska također ima četiri boda, ali slabiju razliku pogodaka, dok je Honduras zadnji s tri boda.

Danas se igraju i preostale utakmice u skupinama A i C.