Nogometaši Rijeke u prvom su susretu trećeg pretkola Konferencijske lige na gostovanju kod Hiberniana u Edinburghu igrali 1-1 (0-0).

Rijeku je u vodstvo doveo Ampem (61), a poravnao je Boyle (67).

Hrvatski predstavnik je do prednosti na Easter Roadu stigao u 61. minuti kada je lopta neko vrijeme kružila oko domaćeg kaznenog prostora prije no što je Vukčević ubacio za Ampema koji je uspio glavom uputiti udarac koji je bio neuhvatljiv za Maceya na vratima.

Nažalost, samo šest minuta kasnije Hibernian je poravnao, nakon udarca iz kuta Hanlon je prebacio loptu do Nisbeta, njegov udarac glavom Labrović je uspio odbiti, ali samo do Boylea koji je odbijanac pospremio u mežu. Veliku priliku imali su domaćini u sudačkoj nadoknadi, no vratar Rijeke zaustavio je udarac Mackaya.

Uzvrat će se igrati u Rijeci za tjedan dana.

Tijek meča:

Hibernian – Rijeka 1:1

KRAJ

90+2′ Velika prilika za Rijeku, no Labrović brani 1 na 1 s MacKayjom

90′ Igrat će se još minimalno pet minuta

84′ Abass puca pokraj gola

77′ Murić prijeti, no lopta odlazi pokraj gola

67′ Šteta! Nije dugo izdržala Rijeka i primljen je pogodak nakon kornera. Labrović je obranio prvi udarac, no nije uspio i onaj Boylea

61′ GOOOOL! Rijeka vodi 1:0, strijelac je Ampem. Ubacio je Vukčević s lijeve strane, što je sjajno iskoristio Ampem te zabio glavom

53′ Udarac Murphyja iz daljine, no bez prave opasnosti za vrata Rijeke

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

42′ Stevenson je pogodio vratnicu! Blizu pogotka bili su sada domaćini, sreća za Riječane

35′ Udarac Vukčevića brani domaći vratar. Možda i najbolja prilika Riječana na današnjoj utakmici

29′ Ampem se dva puta našao pred goloma domaćina. Jednom mu je udarac blokiran, a drugi put je otišao pored gola

25′ Murphy puca, točno u Labrovića koji je siguran na lopti. Minutu ranije pokušao je i Boyle

19′ Ubačaj Doyle-Hayesa ispred gola Rijeke. Nitko nije bio na toj lopti

15′ Rijeka bolje izgleda na početku, no nema nikakvih uzbuđenja

1′ Počela je utakmica

Hibernian: Macey – McGinn, Porteous, Hanlon, Stevenson – Magennis, Newell, Doyle Hayes, Murphy – Nisbet, Boyle

Rijeka: Labrović – Tomečak, Escoval, Galović, Smolčić, Vukčević – Pavičić, Liber – Ampem, Drmić, Abass

– Europske utakmice san su svakog trenera. Upravo zato sam sretan da smo prošli dalje. Sad nas čeka izazovan protivnik, na fantastičnom stadionu, pred njihovim navijačima i svi se tome veselimo, rekao je Goran Tomić, trener Rijeke, uoči utakmice.