Nogometaši Hajduka pobijedili su Slaven Belupo 2:0 u petom kolu domaćeg nogometnog prvenstva.

Pogotke za Splićane postigli su Sahiti (35) i Livaja (48).

Hajduk je do treće uzastopne prvenstvene pobjede stigao dominantnom predstavom tijekom svih 90 minuta koju su okrunili i s dva gola. Prvi se u strijelce upisao Sahiti nakon odlične solo-akcije u 35. minuti, prihvatio je loptu na 40-ak metara od gola, sjurio se u kazneni prostor domaćih, oslobodio se svih čuvara i preciznim udarcem svladao Čovića.

Na 2-0 povisio je Livaja početkom drugog poluvremena uz dosta sreće. On i Krovinović odigrali su kratku kombinaciju nakon slobodnog udarca na 20-ak metara od vrata Slavena, uslijedio je udarac koji je pogodio blok Lulića, no lopta se potom odbila na takav način da je postala neuhvatljiva za vratara gostiju.

Ovom pobjedom Hajduk se bodovno izjednačio na vrhu ljestvice s Lokomotivom, koja je ranije u subotu svladala Istru 1961 sa 4-0, te Osijekom. Sva tru sastava imaju po deset bodova, no Lokomotiva i Osijek su odigrali po utakmicu manje.

Slijede Rijeka i Dinamo sa po sedam bodova, Rijeka s dvije, a Dinamo s jednom utakmicom manje, dok je Slaven Belupo sedmi s pet bodova, jednim manje od šeste Gorice. Slijede Istra 1961 s tri, Šibenik s jednim i Hrvatski dragovoljac bez bodova.