U derbiju 5. kola domaćeg nogometnog prvenstva Osijek je s 1:0 svladao Rijeku u Gradskom vrtu.

Pobjednički gol zabio je Ramon Mierez u 17. minuti.

Derbi je odlučila prekrasna akcija domaćina kada je Bartolec ubacio s desne strane, a Argentinac Ramon Mierez u skoku nadvisio dva igrača Rijeke i pogodio za 1:0.

Domaćini su znalački sačuvali vodstvo do kraja susreta i skočili na vrh ljestvice s 13 bodova ispred Lokomotive i Hajduka, koji imaju po deset bodova, dok je Rijeka s prvim porazom ove sezone ostala četvrta sa sedam bodova.

10. Hrv. dragovoljac  5    0  0  5    6-18    0

KRAJ UTAKMICE! OSIJEKU POBJEDA U DERBIJU!

90+2′ Žuti karton za Vukčevića

90+1′ Nakon odličnog prodora Nejašmića Bohar trese mrežu, ali osječki strijelac bio je u zaleđu što je potvrđeno VAR-om

85′ Dvije promjene kod Osijeka, Miloš i Hiroš ulaze umjesto Bartolca i Miereza

82′ Escoval će u riječkim redovima zamijeniti Ampema

78′ Sjajno puca Murić, ali ništa od izjednačujućeg pogotka za Riječane, Ivušić sjajno brani

76′ Promjena i kod Osijeka, umjesto Jugovića ušao je Nejašmić

71′ Goran Tomić odlučuje se za dvostruku promjenu, kod Rijeke izlaze Stanić i Obregon, ulaze Liber i Bušnja

68′ Pokušaj Pilja završava pored vratnice

66′ Mijenja i Nenad Bjelica, igru napuštaju Kleinheisler i Mance, ulaze Pilj i Bohar

61′ Dvije promjene kod Rijeke, izlaze Velkovski i Galešić, ulaze Galović i Vukčević

54′ Gužva pred vratima Rijeke, pucao je Jugović, ali lopta je pogodila nekog od riječkih igrača i odbila se Prskalu u ruke

53′ Priliku za domaćina ne koristi Kleinheisler, ušao je u šesnaesteraac, ali predugo je čekao i riječka obrana je blokirala njegov pokušaj

46′ Počelo je drugo poluvrijeme, nema promjena u sastavima

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

45′ Igrat će se četiri minute nadoknade

41′ Ampem pokušava s 20-ak metara iznenaditi Ivušića, no lopta odlazi u ruke osječkom vrataru

33′ Sada pokušavaju domaćini stići do drugog pogotka, opasan ubačaj pred gol Rijeke, Mierez vraća loptu glavom u kazneni prostor, no nema nikog od suigrača

28′ Rijeka prijeti, Stanić je sjajno odigrao za Abassa koji je ubacio, osječka obrana odbija loptu opet do Abassa koji pokušava iznenaditi Ivušića, no osječki vratar je spreman

24′ Kratka pauza za osvježenje igrača

17′ GOOL! OSIJEK VODI 1:0! Jugović je proigrao Bartolca na desnoj strani, uslijedio je odličan ubačaj u kazneni prostor i Mierez glavom zabija za vodstvo domaćina!

12′ Pokušaj Murića s 20-ak metara, lopta odlazi iznad gola

8′ Zatresla se mreža domaćina, pogodili su Riječani preko Abassa, no pomoćni sudac signalizirao je zaleđe koje je potvrđeno i u VAR sobi. U zaleđu je bio Tomečak.

1′ Počela je utakmica!

Početni sastavi:

OSIJEK: Ivušić, Bartolec, Lončar, Škorić, Bralić, Bočkaj, Žaper, Kleinheisler, Jugović, Mierez, Mance

RIJEKA: Prskalo, Galešić, Velkovski, Krešić, Tomečak, Stanić, Pavičić, Ampem, Murić, Abass, Obregon

Osijek u Gradskom vrtu nakon ispadanja od CSKA iz Sofije u 3. pretkolu Konferencijske lige dočekuje Rijeku koja je bila uspješnija u europskim izazovima. Što se pak domaćeg prvenstva tiče, Osječani imaju tri pobjede i remi, a Riječani su odigrali utakmicu manje, a ostvarili su dvije pobjede i remi.