Katalonski gigant Barcelona je u svojoj prvoj utakmici sezone, a ujedno i prvoj bez Lionela Messija, na Nou Campu pobijedila Real Sociedad s 4-2.

Pred 20 tisuća gledatelja dva gola za Barcelonu zabio je Martin Braithwaite (45, 59), a po jedan Gerard Pique (19) i Sergi Roberto (91).

Strijelci za Real Sociedad bili su Julen Lobete (82) i Mikel Oyarzabal (85).

Aktualni prvak Atletico u obranu naslova krenuo je pobjedom 2:1 na gostovanju kod Celte Vigo, a u povijest madridskog kluba upisao se Jan Oblak. Slovenski reprezentativni vratar zaigrao je 304. utakmicu za Atletico te postao golman s najviše nastupa u Atleticu.

Dvostruki strijelac za Atletico bio je Angel Correa (23, 64), a za Celtu je zabio Iago Aspas iz kaznenog udarca (59).

Obje momčadi susret su završile s desetoricom igrača. Zbog tučnjave su u petoj minuti sučeve nadoknade isključeni Mario Hermoso kod Atletica te Hugo Mallo kod Celte. Šime Vrsaljko ušao je u igru u sedmoj minuti nadoknade umjesto Yannicka Carrasca.