Nogometaši Rennesa pred svojim su navijačima svladali Nantes s 1-0 (0-0), što im je prva pobjeda u novoj sezoni francuskog prvenstva.

Pogodak vrijedan tri boda za novu momčad Lovre Majera u 58. minuti je postigao Terrier. Rennes se pobjedom privremeno probio do petog mjesta na ljestvici, a Nantes je nakon prvog poraza u sezoni ostao na četiri boda i zauzima sedmu poziciju.

U prvih pet utakmica nedjeljnog programa 3. kola francuskog prvenstva četiri utakmice su završile bez pobjednika, a samo je Montpellier uspio osvojiti tri boda pobijedivši na svom terenu Lorient s 3-1.

Gosti su poveli u 21. minuti autogolom Bertauda, a do preokreta je došlo u drugom dijelu. Savanier (50), Mavididi (58) i Delort (83) bili su strijelci za prvu pobjedu Montpelliera u novoj sezoni.

Bordeaux još čeka na pobjedu, a bez nje je ostao na domaćem terenu protiv Angersa odigravši 1-1. Mara je pogodio u 10. minuti za vodstvo Bordeauxa, a u 38. minuti je izjednačio Thomas. Hrvatski nogometaš Toma Bašić bio je u početnoj postavi i igrao za Bordeaux do 64. minute.

Istovjetnim rezultatom završile su i utakmice Metz – Reims te Strasbourg – Troyes.

Nogometaši Lyon pred svojim su navijačima ispustili dva gola prednosti i primili gol u sučevom dodatku za konačnih 3-3 protiv Clermonta.

Francuska – 3. kolo

Lyon – Clermont 3-3 (M. Dembele 5-11m, 21, Paqueta 45+1 / Diomande 12-ag, Rashani 80, 90+1)

Bordeaux – Angers 1-1 (Mara 10 / Thomas 38)

Metz – Reims 1-1 (Maiga 14 / Munetsi 7)

Montpellier – Lorient 3-1 (Savanier 50, Mavididi 58, Delort 83 / Bertaud 21-ag)

Strasbourg – Troyes 1-1 (Thomasson 77 / Touzghar 19)