Jorginho je promašio kazneni udarac i Italija je odigrala tek 0:0 u gostima kod Švicarske u Baselu u sklopu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, no europski prvaci su ovim remijem izjednačili rekordni niz Brazila od 36 utakmica u nizu bez poraza.

“Karioke” su napravile taj niz od 1993. do 1996. godine.

Jorginho je propustio realizirati penal u 52. minuti nakon prekršaja nad Berardijem, što bi donijelo još bolje raspoloženje izborniku Manciniju i njegovim igračima. U srijedu će imati šansu postati samostalni rekorderi u susretu s Litvom.

Nogometaši Njemačke i Poljske ostvarili su najuvjerljivije pobjede dana, svladavši svoje suparnike sa šest golova razlike – Nijemci kod kuće protiv Armenije, a Poljaci na gostovanju u San Marinu.

Njemačku je prema uvjerljivoj pobjedi usmjerio Serge Gnabry pogocima u 6. i 15. minuti, a nakon njega su mrežu Armenaca još pogađali Marco Reus (35), Timo Werner (45), Jonas Hofmann (52) i 19-godišnji Karim Adeyemi (90+1).

Poljska je u San Marinu postigla sedam pogodaka, imala igrača koji je postigao ‘hat-trick’, ali to nije bio Robert Lewandowski. Najbolji poljski strijelac je ostao na dva gola (5, 21) i jednoj asistenciji, a trostruki strijelac je postao igrač koji ga je zamijenio nakon prvog poluvremena, veznjak Adam Buksa koji dolazi iz američkog MLS-a, gdje igra za New England Revolution.

Poljaci su na poluvremenu vodili 4-0, jer su uz Lewandowskog mrežu pogađali Šviderski (16) i Linetty (44). Buksa je do ‘hat-tricka’ došao s dva gola u sučevom dodatku (90+2, 90+4), a prvi je postigao u 67. minuti. Domaći su uspjeli postići prvi gol u ovim kvalifikacijama, a strijelac je bio Nicola Nanni.

Unatoč uvjerljivoj pobjedi Poljska na ljestvici zaostaje pet bodova za vodećom Engleskom koja ima maksimalan učinak iz pet utakmica.

Europske kvalifikacije za SP 2022.

SKUPINA B

Kosovo – Grčka 1-1 (Muriqi 90+2 / Douvikas 45+2)

Španjolska – Gruzija 4-0 (Gaya 14, Soler 25, F. Torres 41, Sarabia 63)

SKUPINA E

Bjelorusija – Wales 2-3 (Lisakovič 29, Sedko 31 / Bale 6-11m, 69-11m, 90+3)

Belgija – Češka 3-0 (Lukaku 8, E. Hazard 41, Saelemaekers 65)

Albanija – Mađarska 1-0 (Broja 87)

Engleska – Andora 4-0 (Lingard 18, 78, Kane 72-11m, Saka 85)

San Marino – Poljska 1-7 (Nanni 48 / Lewandowski 5, 21, Šwiderski 16, Linetty 44, Buksa 67, 90+2, 90+4)

SKUPINA J

Island – S. Makedonija 2-2 (Bjarnason 78, Gudjohnsen A. 84 / Velkovski 12, Alioski 54)

Njemačka – Armenija 6-0 (Gnabry 6, 15, Reus 35, Werner 45, Hofmann 52, Adeyemi 90+1)

Rumunjska – Lihtenštajn 2-0 (Tosca 11, Manea 18)