U susretu 4. kola košarkaške Eurolige ruski Uniks Kazan, kojeg vodi hrvatski stručnjak Velimir Perasović, doživio je težak poraz na gostovanju u Istanbulu izgubivši od Fenerbahčea s 41-80.

Fener je već nakon prve četvrtine vodio s 21-8, na poluvremenu je bilo 44-22, a na kraju treće dionice čak 61-27. Do kraja susreta razlika je narasla na ogromnih +39 razlike (80-41) za jedan od najtežih Perasovićevih poraza u karijeri.

Uniks je imao svega 28 posto šuta iz igre, te tek pet pogođenih trica iz 27 pokušaja. Domaćin je imao 63 posto šuta i 15 skokova više.

– Osjećam sram nakon ove utakmice jer nismo mogli ništa učiniti u igri, pogotovo u napadu smo bili jako, jako loši. Igrali su jako dobro u obrani, ali i mi smo bili vrlo statični bez odluka. Danas je naš veliki problem bila igra u napadu, kazao je Perasović dok je njegov kolega na suparničkoj strani Aleksandar Đorđević bio, naravno, zadovoljan.

– Nakon ovakvih utakmica nema se puno za reći. Bila je ovo sjajna reakcija cijele ekipe. Bili smo koncentrirani i disciplinirani u obrani. Učinili smo gotovo sve što smo planirali, kazao je.

Domaćine su do druge pobjede predvodili Marial Shayok sa 17, Devin Booker sa 16 i Nando De Colo s 13 koševa. U redovima ruskog sastava, kojem je to bio treći poraz, jedini igrač s dvoznamenkastim brojem koševa bio je Isiah Canaan s 10 koševa. Hrvatski košarkaš Mario Hezonja je za 27 minuta zabio pet koševa uz šut 1-6 iz igre.

Maccabi je na gostovanju pobijedio ASVEL s 93-85 upisavši prvu pobjedu, dok je francuski sastav doživio prvi poraz.

James Nunnally s 25 i Jalen Reynolds sa 17 koševa bili su najefikasniji kod Maccabija gdje i dalje nema Ante Žižića. U domaćim redovima Elie Okobo je zabio 23, a Chris Jones 14 koševa.

Zenit je u St. Peterburgu pobijedio Bayern sa 79-71. Ruskom sastavu je to bila treća pobjeda, dok je Bayern upisao i četvrti poraz.

Ruski sastav je gubio s osam razlike, a na koncu je slavio sa +8. Jordan Mickey je s 18 koševa bio najefikasniji kod Zenita, a Darrun Hilliard s 24 koša kod gostiju za koje nije nastupio Leon Radošević.

Na ljestvici vode Asvel i Zenit s po sedam bodova, dok Barcelona i Milano imaju po šest bodova, ali i utakmicu manje.