U prvom susretu 6. kola košarkaške Premijer lige Split je na domaćem parketu bio i više nego uvjerljiv te je svladao Sonik Puntamiku 99-58.

Gostujući sastav uspio je održavati ravnotežu s favoriziranim Splićanima jedino tijekom prve četvrtine koja je završila uz prednost domaćina 21-18. Kompletan ostatak utakmice prošao je u dominaciji Splita koja je posebno isplivala u uvodnom dijelu drugog poluvremena pa je tako Split treću četvrtinu dobio s čak 33-14.

Toni Perković je s 21 poenom bio najbolji strijelac Splita, a dodao je tome šest skokova i četiri asistencije. Lovre Runjić je ubacio 16 poena, a Karlo Žganec devet uz devet skokova.

Na drugoj strani je najbolji bio Ivan Vučić s 22 poena, devet skokova i pet asistencija, uz šut 3-5 za tri poena.

Split se privremeno nalazi na prvom mjestu ljestvice s omjerom 5-1, dok je Sonik Puntamika na dvije pobjede i četiri poraza.