Mlada britanska tenisačica Emma Raducanu, pobjednica US Opena, na turniru u Cluju upisala je svoju prvu pobjedu u glavnom ždrijebu WTA Toura.
U dvoboju prvog kola Transylvania Opena osamnaestogodišnja Britanka svladala je iskusnu 30-godišnju Slovenku Polonu Hercog sa 4:6, 7:5, 6:1 nakon skoro dva i pol sata igre. Trenutačno 23. igračica svijeta, u Rumunjskoj, domovini svoga oca Iana, tako je stigla do svoje prve WTA pobjede u glavnom ždrijebu nekog turnira.
First victory on the WTA Tour 🤪
— wta (@WTA) October 26, 2021
🇬🇧 @EmmaRaducanu fights back to reach the last 16 in Cluj-Napoca with a gritty three-set win over Hercog!#TransylvaniaOpen pic.twitter.com/XOr4nZUjGL
Raducanu je u Cluj-Napoci prvi puta igrala u domovini oca Iana. Iako su tribine bile prazne zbog ograničenja vezanih za pandemiju koronavirusa, ipak ju je gledala 88-godišnja baka Niculina koja živi u Bukureštu, što je pobjednici US Opena bio dodatni motiv.
– Puno mi znači što igram ovdje, u očevoj domovini i ovo je za mene velika pobjeda. Šteta što nema navijača, ali nadam se da su gledali meč i da su ponosni na mene, rekla je nakon pobjede Emma Raducanu.
"And @EmmaRaducanu will now talk about her victory…" 🇷🇴
— wta (@WTA) October 26, 2021
Who can help admin out with a little Romanian translation? 😅#TransylvaniaOpen pic.twitter.com/TQda9zHyMg
Nakon senzacionalnog trijumfa na US Openu gdje je titulu osvojila kao kvalifikantica, Raducanu je nastupila tek u Indian Wellsu. Tamo ju je već na startu turnira svladala Bjeloruskinja Aliaksandra Sasnovič.
Izvor:hrt.hr