Hrvatski košarkaš Dario Šarić bio je najbolji strijelac Phoenix Sunsa koji su s 114:104 pobijedili aktualne prvake Los Angeles Lakerse u noćas odigranoj utakmici u NBA ligi.

Šarić je s 21 košem predvodio Sunse, a tom je učinku dodao i pet skokova i tri asistencije za 26 minuta na parketu. Mikal Bridges dodao je 19 koševa za Phoenix, a kod Lakersa uvjerljivo najbolji bio je LeBron James s 38 koševa, šest asistencija i pet skokova.

Phoenix je druga momčad na Zapadu s omjerom 23-11, dok su Lakersi odmah nakon njih s 24-12.

Odličan je bio i Luka Šamanić čiji su San Antonio Spursi s uvjerljivih 119:93 nadigrali New York Knicks.

Mladi hrvatski košarkaš iskoristio je 20 minuta na parketu te postigao 14 koševa uz sedam skokova. Immanuel Quickley predvodio je poražene s 26 koševa, dok je za Spurse Trey Lyles postigao 18 poena.

Sinoć je na teren istrčao Ivica Zubac čiji su LA Clippersi poraženi u gostima kod Boston Celticsa 112 – 117. Hrvat je odigrao 20 minuta i u tom je vremenu zabio osam koševa (šut iz igre 4/6) uz deset skokova i tri asistencije.

Kemba Walker je predvodio pobjedničku momčad s 25 ubačaja, a Jaylen Brown je dodao 18.

Kod Clippersa je Paul George utakmicu završio s 32 poena, dok je Reggie Jackson ubacio 25 koševa.

Nikola Jokić je upisao svoj 50. triple-double u karijeri s 37 koševa, 11 asistencija i deset skokova u pobjedi svojih Denver Nuggetsa 128-97 nad Milwaukee Bucksima.

Jokiću, koji je tako postao deveti košarkaš u povijesti NBA s najmanje 50 triple-doubleova, priključivši se tako Oscaru Robertsonu (181), Russellu Westbrooku (156), Magicu Johnsonu (138), Jasonu Kiddu (107), LeBronu Jamesu (97), Wiltu Chamberlainu (78), Larryju Birdu (59) i Jamesu Hardenu (53), ovo je deveti triple-double ove sezone, a Denveru treća pobjeda zaredom.

Nuggets su prekinuli niz od pet pobjeda Bucksa u čijim je redovima najbolji bio Giannis Antetokounmpo s 27 pogodaka.

U preostalim utakmicama Memphis Grizzlies su sa 125 – 111 nadigrali Washington Wizardse, a Atlanta Hawks s 94 – 80 Miami Heat.

Izvor: Hrt.hr