Vodeći trio fancuskog nogometnog prvenstva Lille, PSG i Lyon ostvarili su pobjede u susretima 28. kola Le Championnata, dok je Monaco izgubio na gostovanju kod Strasbourga, upisavši prvi poraz u zadnjih 13 kola i prvi još od 16. prosinca.

Lille je s dva gola Jonathana Davida u posljednjim trenucima susreta pobijedio Marseille sa 2-0. Kanadski napadač je u 90. minuti zabio za 1-0, a dvije minute kasnije potvrdio slavlje vodećeg sastava francuskog prvenstva.

Domagoj Bradarić nije nastupio za Lille, dok je Duje Ćaleta-Car odigrao cijeli susret za goste.

Prvi Lilleov pratitelj, PSG je na gostovanju pobijedio Bordeaux sa 1-0, a pogodak odluke zabio je Pablo Sarabija u 20. minuti. Toma Bašić zbog ozljede nije nastupio za Bordeaux koji je upisao šesti poraz u zadnjih sedam kola.

Lyon je identičnim rezultatom kod kuće pobijedio Rennes, a tri boda “lavovima je donio Houssem Aouar u 74. minuti.

Monaco, kojeg vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač, je izgubio na gostovanju kod Strasbourga primivši pogodak u sudačkoj nadoknadi, a strijelac je bio Frederic Guilbert.

Bio je to prvi poraz momčadi iz Kneževine u posljednjih 13 kola, nakon čak 10 pobjeda  i dva remija.

Lille vodi na ljestvici sa 62 boda, PSG ima dva boda manje, dok je Lyon treći sa 59 bodova. Monaco drži četvrtu poziciju sa 55 bodova.

REZULTATI:

Brest – Dijon 3-1 (Honorat 17, Mounie 27, Cardona 40 / Assale 29)

Lyon – Rennes 1-0 (Aouar 74)

Metz – Angers 0-1 (Fulgini 44-11m)

Nica – Nimes 2-1 (Gouiri 4, Maurice 75 / Landre 50)

St-Etienne – Lens 2-3 (Moukoudi 40, Bouanga 90+5-11m / Sotoca 20-11m, Muinga 24, Costa 90+3)

Bordeaux – PSG 0-1 (Sarabia 20)

Lille – Marseille 2-0 (David 90, 90+2)

Montpellier – Lorient 1-1 (Mavdidi 28 / Grbić 9-11m)

Nantes – Reims 1-2 (Simon 14 / Konan 39, Abdelhamidi 89)

Strasbourg – Monaco 1-0 (Guilbert 90+1)