Nogometaši Milana propustili su priliku približiti se vodećem Interu na vrhu ljestvice talijanskog prvenstva na samo bod zaostatka nakon što su u susretu 25. kola kao domaćini odigrali 1-1 (0-0) s Udineseom.

Milan može biti sretan što je osvojio i taj bod jer je do izjednačenja stigao iz kaznenog udarca u posljednjim sekundama susreta. Udinese je poveo u 68. minuti kada je Becao biti najviši u skoku pred vratima Milana, a tom prilikom vrlo je loše reagirao i vratar Donnarumma. Gosti su bili pred pobjedom, ali Stryger Larsen je u posljednjoj minuti sudačke nadoknade neshvatljivo rukom odbio centaršut Rebića i ponudio Milanezima priliku da spase bod. Siguran izvođač kaznenog udarca bio je Kessie.

Hrvatski reprezentativac Ante Rebić odigrao je čitav susret za Milan, koji je drugi na ljestvici s 53 boda, tri manje, ali i uz utakmicu više od vodećeg Intera, koji će u četvrtak gostovati kod Parme. Udinese je 11. s 29 bodova.

Genoa i Sampdoria su u gradskom derbiju također odigrali 1-1. Povela je Genoa golom Zappacoste (52), a izjednačio je Tonelli (77). Milan Badelj odigrao je čitav susret za Genou, dok je Marko Pjaca ušao u igru u 82. minuti.

Sampdoria drži 10. mjesto na ljestvici sa 31 bodo, četiri više od 13. Genoe.

Mario Pašalić igrao je od 63. minute za Atalantu koja je uvjerljivo sa 5-1 (1-1) na svom terenu nadigrala posljednji Crotone. Nakon prvih 45 minuta bilo je 1-1, Gosens (12) je doveo Atalantu u vodstvo, Simy (23) je poravnao, no dvoboj je odlučen početkom nastavka kada su Palomino (48), Muriel (50) i Iličić (58) odveli domaće do 4-1, da bi posljednji pogodak postigao Mirančuk 885).

Četvrta Atalanta sada ima 49 bodova, kao i treći Juventus koji ima susret manje, dok je Crotone na dnu sa 12 bodova.

REZULTATI 25. KOLA,

Utorak:

Juventus – Spezia 3-0 (Morata 62, Chiesa 71, Cristiano Ronaldo 89)

Srijeda:

Sassuolo – Napoli 3-3 (Maksimović 34-ag, Berardi 45+1-11m, Caputo 90+5-11m / Zielinski 39, Di Lorenzo 72, Insigne 90-11m)

Milan – Udinese 1-1 (Kessie 90+7-11m / Becao 68)

Genoa – Sampdoria 1-1 (Zappacosta 52 / Tonelli 77)

Benevento – Verona 0-3 (Faraoni 24, Foulon 34-ag, Lasagna 50)

Atalanta – Crotone 5-1 (Gosens 12, Palomino 48, Muriel 50, Iličić 58, Mirančuk 85 / Simy 23)

Cagliari – Bologna 1-0 (Rugani 20)

Fiorentina – Roma 1-2 (Veretout 60-ag / Spinazzola 49, Diawara 88)