Utakmica 13.kola Prve lige FBiH, skupina Jug između rukometaša Izviđača CO II i RK Velež, odigrana u Gradskoj športskoj dvorani u Ljubuškom, završila je pobjedom naših mladih rukometaša rezultatom 34:22, poluvrijeme 22:8.

Mladi „Skauti“ cijelu utakmicu su bili nadmoćni u utakmici protiv RK Veleža, trećeplasirane momčadi na prvenstvenoj ljestvici.

Utakmica je riješena u prvom poluvremenu kada su “Skauti” stekli prednost od 14 pogodaka s kojom su otišli na odmor.

U drugom dijelu trener Franjo Boras „miksao“ je postavu, pružio je priliku svim rukometašima koji su bili u zapisniku utakmice, tako da su gosti na koncu i dobro rezultatski prošli.

Zvonimir Lukenda i Petar Medić sa po sedam, Marko Jelčić sa šest i Tomislav Ereš s četiri pogotka bili su najefikasniji u redovima Izviđača. Odlični su bili i vratari Ivan Herceg s 14, te Ante Šumelj s pet obrana.

U momčadi Veleža Zlatko Kreso postigao je šest, Amar Đumur pet, a po tri Rijad Idriz Nedžad Šupuh.
U sljedećem kolu naši rukometaši se sastaju u Sarajevu s Bosnom, liderom na prvenstvenoj ljestvici.

Federalna liga BiH – skupina Jug, sezona 2020/2021. – 13. kolo.
Ljubuški, 06.03.2020. u 17:30 sati.

RK Izviđač Central osiguranje II – RK Velež 34:22 (22:8)

Ljubuški, Gradska športska dvorana, bez gledatelja.
Suci: K. Zlopaša i D. Križanović.
Nadzornik: Omer Omerović (Mostar).

RK Izviđač CO II: Herceg (14 obrana, 1 sedmerac), Šumelj (5 obrana), Alilović 1, Lukenda 7, Sabljić, S. Pavlović 1, Medić 7, Šimić 1, F. Pavlović 1, I. Pavlović 2, Odak 2, Jelčić 6, Ereš 4, Ćeško 2, Ševo. Trener: Franjo Boras.

RK Velež: Demić, Begović 1, Zuhrić 1, Ramadanović 1, Đuliman 5, Pintul, Zuhrić, Krpo, Hebibović, Idriz 3, Gološ 1, Kreso 6, Šapuh 3, Nurković 1, Radić.
Trener: Admir Kreso.

Isključenja: Izviđač CO 16 minuta, Velež 6 minuta.
Sedmerci: Izviđač CO -, Velež 3/2.

Izvor:izvidjac.com