U prvom nedjeljnom dvoboju 24. kola hrvatskoga nogometnog prvenstva Osijek i Gorica odigrali su 1:1 u Gradskom vrtu uz neviđenu dramu u završnici susreta.

Bio je to izravni okršaj za drugo mjesto jer se Gorica nalazi samo pet bodova iza Osijeka i pobjedom bi se primaknula na svega dva boda manje.

Gosti su do sudačke nadoknade imali tri boda u svojim rukama, no Osijek je uspio izjednačiti, a zatimm i zabiti za 2:1, ali je pobjednički pogodak domaćina poništen zbog zaleđa. Osijek je nakon ispadanja iz Kupa od Rijeke fokus okrenuo prema prvenstvu i lovu na Dinamo. S tim bodom momčad Nenada Bjelice barem je privremeno preskočila Modre koji imaju bod manje, ali i dvije utakmice manje.

S druge strane, Gorica je produžila niz bez poraza na sedam utakmica i još uvijek je u borbi za visok plasman.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena, gosti su poveli u 55. minuti brzom kontrom koju je u pogodak pretvorio Matar Dieye. Senegalski napadač pobjegao je domaćoj obrani, izašao sam ispred Ivušića koji mu je obranio prvi, ali ne i drugi udarac.

Domaćin se spasio iz kaznenog udarca u 88. minuti, koji je mirno realizirao Damjan Bohar. Prekršaj je skrivio Martinsson Ngouali nad Ivanom SantinijemBebek je provjerio svoju odluku i potvrdio kazneni udarac. U posljednjim trenucima susreta nakon ubačaja Bočkaja zabio je Erceg za 2:1. No, pogodak je ipak poništen zbog zaleđa nakon pregleda videosnimke.

U drugom nedjeljnom susretu sastaju se Dinamo i Rijeka.

Na ljestvici vodi Osijek s 52 boda, Dinamo ima bod manje i dvije utakmice manje, a treća je Gorica s 47 bodova.

REZULTATI 24. KOLA:

Petak:
Istra 1961 – Šibenik        3-2 (Gržan 55-11m, Ivančić 57, Hara 63 / E. Sahiti 44, Bulat 75)