Drugog dana Svjetskog prvenstva u brzom klizanju na kratke staze u nizozemskom Dordrechtu održane su utrke u kojima su se najbolji svjetski brzoklizači borili za titule svjetskih prvaka u disciplinama 1500 m i 500 m.

U ženskoj konkurenciji dvostruku titulu očekivano je izborila domaća klizačica Suzanne Schulting, dok je u muškoj konkurenciji na 1500 m zlato za Kanadu osvojio Charles Hamelin, a na 500 m najuspješniji je bio Shaoang Liu iz Mađarske.

Za nas je najznačajniji bio prvi nastup Hrvatske u polufinalu svjetskog prvenstva u povijesti ovog sporta. Martin Kolenc je svojim hrabrim nastupom u disciplini 1500 m (vodio je u 10 od ukupno 13 krugova) osvojio čestitke prisutnih, ali konkurencija je bila prejaka i nažalost nije izborio nastup u finalnim utrkama. Kao najbolje plasirani polufinalist zauzeo je 16. mjesto u konkurenciji od 44 klizača koji su nastupili u ovoj disciplini.

U ženskoj konkurenciji Valentina Aščić svoj najbolji plasman ostvarila je u disciplini 500 m osvojivši 22. mjesto.

Prvenstvo završava sutra utrkama na 1000 m, finalima štafeta i superfinalima na 3000 m.