U derbiju 25. kola Bundeslige Bayern je na Allianz Areni slavio protiv Borussije Dortmund 4:2 i vratio se na vrh ljestvice.

Utakmica je počela šokantno za europskog prvaka, Norvežanin Haaland im je zabio dva gola u prvih devet minuta, prvi u drugoj, a potom i u devetoj minuti.

No, Bayern je preokrenuo jer ima prvog topnika i najboljeg igrača Europe, Roberta Lewandowskog, koji je u 26. minuti smanjio na 1:2, a u 44. minuti iz kaznenog udarca izjednačio. Rezultat 2:2 je stajao sve do 88. minute kada je Leon Goretzka pogodio za preokret, a Lewandowski svojim trećim golom u 90. minuti postavio konačnih 4:2.

Poljak ganja rekord legendarnog Gerda Müllera od 40 bundesligaških golova u sezoni, a deset utakmica prije kraja Lewandowski je na 31 golu.

Bayern je za dva boda prestigao Leipzig, koji je bio na vrhu nekoliko sati, dok je Borussia tek šesta sa 16 bodova manje.