Hrvatski prvak Dinamo od 18.55 sati igra uzvratnu utakmicu osmine finala Europske lige protiv Tottenhama. U prvom susretu u Londonu Spursi su golovima Harryja Kanea pobijedili 2:0.

Tijek susreta:

Dinamo – Tottenham 1:0

83′ Dinamo ima 2:0! Oršić je zabio drugi gol, nakon lijepe akcije, Atiemwen je poslužio Oršića koji postiže gol za produžetke!

82′ Gavranović i Leovac su ušli, a izašli Franjić i Majer

80′ Lauritsen je dobio žuti karton kad je napravio prekršaj na Kaneu spriječivši kontru gostiju

78′ Lijep prodor Oršića, ubacio je u sredinu, no tamo nema nikoga od Dinamovih igrača

75′ Atiemwen ulazi umjesto Jakića

72′ Lo Celso je sad pokušao, ali izvrsno brani Livaković

68′ Lo Celso i Ndombele ulaze u igru, izlaze Alli i Winks

65′ Stisnuo je Dinamo sad! Petković je odložio loptu za Jakića koji loše puca u dobroj prilici

64′ Lauritsen je pokušao nakon prekida, ali lopta odlazi daleko iznad gola

62′ GOL! Oršić zabija, kakva golčina! Namjestio se na lijevoj strani na rubu šesnaesterca i desnom nogom pogodio same rašlje!

60′ Gareth Bale ulazi u igru umjesto Lamele

58′ Prvo je blokiran pokušaj Majera pa Oršića, Petković je zatim primio loptu, lažnjakom izbacio braniča Spursa, no i pucao daleko iznad gola

53′ Ademi glavom nakon kornera Majera puca točno u Llorisa

50′ Lijepa pozicija za Petkovića s nekih 16 metara, pogodio je Diera

46′ Počelo je drugo poluvrijeme, bez promjena u sastavima

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45′ Igrat će se minuta sudačke nadoknade

44′ Kane je pucao s lijeve strane nakon dodavanja Lucasa, no Livaković brani

43′ Ubačaj Lamele, Aurier nije bio precizan, lopta za Livakovića

36′ Odmah nakon prilike Majera, bio je odličan centaršut Dinama, Sanchez je nespretno reagirao pokraj Ademija, no Lloris je otklonio opasnost

35′ Nakon glavometa na sredini, kombinirali su Ademi i Majer čiji je udarac otišao pokraj gola. Bila je to odlična, najbolja prilika za Dinamo danas

32′ Majer je loše izveo korner, mogao je Tottenham brzo zaprijetiti, Jakić radi “profesionalni” prekršaj i zaustavlja Lucasa

28′ Dele Alli je pronašao Lamelu, koji je pucao u izglednoj situaciji, no njegov udarac je blokirao Theophile

23′ Žuti karton za Lamelu zbog udaranja Ademija

22′ Pritisak Dinama, svi udarci su završili u bloku

20′ Lucas Moura je pokušao proći po lijevoj strani, ali lopta mu je pobjegla u gol-aut

14′ Ivanušec je prošao po desnoj strani, no njegov udarac je blokiran

10′ Početno ispitivanje snaga, bez pravih opasnosti na obje strane

2′ Udarac Oršića zaustavio je Lloris, lopta je išla točno po sredini gola i nije bila težak zalogaj za vratara gostiju

1′ Počela je utakmica!

Stigli su i sastavi! U redovima Dinama, u odnosu na prvu utakmicu dogodila se jedna promjena u zadnjoj lini. Od prve minute kreće Franjić umjesto LeovcaJose Mourinho nema na raspolaganju Sona zbog ozljede, ali na teren šalje snažnu momčad predvođenu Kaneom.

DINAMO: Livaković – Ristovski, Lauritsen, Theophile-Catherine, Franjić – Majer, Jakić, Ademi – Ivanušec, Petković, Oršić

TOTTENHAM: Lloris – Davies, Dier, Sanchez, Aurier – Winks, Sissoko – Moura, Alli, Lamela – Kane

Nakon što mu je Vrhovni sud potvrdio presudu i zatvorsku kaznu, Zoran Mamić podnio je ostavku na mjestu trenera Dinama te Modre u dvoboju vodi dosadašnji pomoćnik Damir Krznar.

–  Sve smo već napravili i neće biti nikakvih taktičkih promjena. Predstoji nam završni trening, ali nema velikih promjena, ja sam dio Zoranovog stožera, zajedno smo sedam-osam godina i razmišljali smo vrlo slično, rekao je Krznar uoči utakmice.

– Ne smatram da imamo tako veliku prednost, osjećam da je utakmica otvorena, ne mislim da je gotovo. Bit će teško. Ako izgubimo 1:0 ili 2:1, čak i 3:1, bit će nam dosta, ali neću biti zadovoljan ako se kvalificiramo s porazom, najavio je dvoboj trener Spursa Jose Mourinho.