Jedan od najvećih gradskih nogometnih derbija, okršaj škotskih velikana Celtica i Rangersa u Glasgowu završio je bez pobjednika, 1:1.

Rangers je već proslavio naslov prvaka, dok Celtic sigurno drži drugu poziciju, pa utakmica 32. kola škotskog prvenstva nije imala rezultatsku važnost.

Premda na tribinama Celtic Parka nije bilo gledatelja, utakmica se igrala pod strogim sigurnosnim mjerama, a policija je bila raspoređena i po Glasgowu kako bi spriječila okupljanje navijača u gradu.

Celtic je poveo u 23. minuti golom Mohameda Elyounoussija, a izjednačio je Alfredo Morelos u 38. minuti. U nastavku susreta domaćin je bio bliži pobjedi, no vratar Rangersa Allan McGregor se istaknuo s nekoliko sjajnih obrana.

Borna Barišić je odigrao cijeli susret za Ranges, dok je Nikola Katić izvan stroja zbog ozljede.

Rangers vodi na ljestvici s nedostižnih 89 bodova, čak 20 više od Celtica, dok je na trećem mjestu Hibernian sa 59 bodova.