U derbiju 28. kola talijanskog nogometnog prvenstva Napoli je na gostovanju pobijedio Romu s 2-0 uz dva gola Driesa Mertensa.

Bio je to sudar susjeda na ljestvici i izravnih konkurenata za pozicije koje vode u Europu.

Napoli je posve zasluženo pobijedio, a oba gola zabio je Mertens stigavši do brojke od 100 golova u Serie A. Do “stotke” je stigao u 254 nastupa, a dodao je i 61 asistenciju.

Samo su još dva igrača stigla do 100 ligaških golova u dresu Napolija, Marek Hamšik (100) i Antonio Vojak (102).

Prvi gol Mertens je zabio u 27. minuti pogodivši iz slobodnog udarca, a sedam minuta kasnije je zabio glavom iz blizine nakon što mu je asistirao Matteo Politano.

Roma je najbliže golu bila u 61. minuti kada je Lorenzo Pellegrini pucao s ruba kaznenog prostora pogodivši desnu stativu. Romi je to bio devet derbi ove sezone i još niti jedan nije dobila – upisala je šest poraza i tri remija.

U ranije odigranom susretu Milan je na gostovanju pobijedio Fiorentinu s 3-2, dok se za iznenađenje kola pobrinuo Benevento pobijedivši u Torinu aktualnog prvaka Juventus s 1-0.

Milan je u Firenzi poveo, “Viole” su potom okrenule rezultat, da bi “Rossoneri” s dva gola izborili pobjedu.

Gosti su poveli u 9. minuti golom Zlatana Ibrahimovića, no Fiorentina je preko Ericka Pulgara (17) i Francka Riberyja (51) stigla do prednosti. Izjednačio je Brahim Diaz u 56. minuti, a pobjedu gostima donio je Hakan Calhanoglu u 72. minuti. Hrvatski nogometaši Ante Rebić i Mario Mandžukić zbog ozljeda nisu nastupili za goste.

Lazio je na gostovanju pobijedio Udinese s 1-0, a pogodak za tri boda zabio je Adam Marušić u 37. minuti.

Sampdorija je također, s 1-0 porazila Torino, a gol odluke zabio je Antonio Candreva u 25. minuti.

U prvom nedjeljnom okršaju Atalanta je u gostima slavila kod Verone s 2-0.

Na ljestvici vodi Inter sa 65 bodova, šest više od Milana, no Inter ima i utakmicu manje. Atalanta je treća s 55 bodova, koliko ima i Juventus na četvrtoj poziciji. Slijede Napoli s 53 i Roma s 50 bodova.

Posljednja tri mjesta koja vode u niži rang natjecanja drže Cagliari, Parma i Crotone.

REZULTATI:
Verona – Atalanta 0-2 (Malinovski 33-11m, Zapata 42)
Juventus – Benevento 0-1 (Gaich 69)
Udinese – Lazio 0-1 (Marušić 37)
Sampdoria – Torino 1-0 (Candreva 25)
Fiorentina – Milan 2-3 (Pulgar 17, Ribery 51 / Ibrahimović 9, Diaz 56, Calhanoglu 72)
Roma – Napoli 0-2 (Mertens 27, 34)

Petak:
Parma – Genoa 1-2 (Pelle 16 / Scamacca 50, 69)
Subota:
Crotone – Bologna 2-3 (Messias 33, Simy 41-11m / Soumaoro 62, Schouten 70, Skov Olsen 84)
Spezia – Cagliari 2-1 (Piccoli 49, Maggiore 80 / Pereiro 83)