Phoenix Sunsi su sa 111:94 svladali prvake Lakerse, a Dario Šarić bio je skroman u pobjedničkoj momčadi, za 15 minuta na parketu zabio je četiri koša, uz dva skoka i dvije asistencije.

Košarkaši Phoenix Sunsa učvrstili su se ovom pobjedom na drugom mjestu Zapadne konferencije NBA lige

Zvijezda večeri bio je veteran razigravač u domaćem sastavu Chris Paul koji je ostvario “triple-double” sa 11 poena, 10 skokova i 13 asistencija, a pritom je postao i šesti igrač u povijesti lige sa najmanje 10,000 asistencija, sada ih ima 10,004. Najviše koristi od Paulovih asistencija imali su Devin Booker i DeAndre Ayton koji su ubacili po 26 koševa za Sunse.

Kod Lakersa, koji su igrali bez svojih najvećih zvijezda, ozlijeđenih LeBrona Jamesa (gležanj) i Anthonyja Davisa (list), najbolji je bio igrač s klupe Montrezl Harrell sa 23 ubačaja i 10 skokova dok je Dennis Schroeder ubacio 22.

Sunsi su sada na omjeru 28-13 te za vodećim Utah Jazzom zaostaju dvije utakmice, dok su Lakersi treći na Zapadu sa 28-15.

Sjajan je bio Luka Dončić u pobjedi Dallas Mavericksa nad Portladom 132:92. Slovenac je odigrao 29 minuta i zabio pritom 37 poena, uz šest skokova i četiri dodavanja. Pogodio je čak osam od devet šuteva za tri poena, što mu je bio drugi put u NBA karijeri da je zabio osam trica. Također je postavio svoj osobni rekord po poenima u tri četvrtine. Izjednačio je ujedno Dallasov rekord, jedini kojem je u toj momčadi uspjelo zabiti 37 koševa u tri četvrtine bio je dosad Dirk Nowitzki.

Kod Portlanda je najbolji bio Damian Lillard s 19 ubačaja.

U nedjelju su izgubili i prošlogodišnji finalisti Miami Heat, oni su upisali treći poraz u nizu domaćim neuspjehom 106:109 protiv Indiana Pacersa nakon produžetka. Tragičar utakmice bo je Jimmy Butler, on je kod rezultata 98:98 11 sekundi prije kraja četvrte četvrtine promašio slobodno bacanje kojim je mogao dovesti Miami u vodstvo, da bi u produžetku promašio tricu s istekom vremena za mogući drugi produžetak. Ujednačenu momčad Pacersa, kod koje je sedam igrača postiglo dvoznamenkast broj poena, predvodili su Domantas Sabonis sa 17 ubačaja i 11 skokova te Miles Turner sa 16 koševa, dok su kod Heata najbolji bili Bam Adebayo sa 29 pogodaka i 10 skokova te Butler s 21 košem i 15 skokova.

Miami je sa 21-21 peti na Istoku, dok je Indiana sa 19-22 deveta.

Produžetak se igrao i u Madison Square Gardenu gdje su Philadelphia 76-ersi sačuvali prvo mjesto na Istoku 101:100 pobjedom protiv New York Knicksa. Gosti su ispustili dobijenu utakmicu u četvrtoj četvrtini, Tobias Harris je kod vodstva 88:85 13 sekundi prije kraja promašio oba slobodna bacanja, da bi potom Julius Randle uz mnogo sreće, lopta se nekoliko puta odbijala od obruča prije no što je prošla kroz njega, pogodio tricu za poravnanje i produžetak, da bi se u dodatnih pet minuta sreća okrenula na stranu Sixersa, iako su domaćini imali velike prigovore na suđenje u završnici. U posljednju minutu produžetka ušlo se s vodstvom Knicksa 100:96, no Harris je tricom smanjio na 100:99, da bi se 5.3 sekunde prije kraja dogodila kontroverzna situacija. Shake Milton je promašio polaganje za vodstvo Sixersa, a u nastavku akcije su suci vidjeli prekršaj Randlea na Harrisu i dodijelili dva slobodna bacanja gostima, na veliko nezadovoljstvo domaćeg trenera Toma Thibodeaua. Harris je ovaj put pogodio oba, doveo Sixerse u minimalno vodstvo, a u preostalom vremenu Randle je pretrčao gotovo čitav teren i uputio šut za pobjedu s pet metara, no ovoga puta lopta se vrtila po obruču i izišla van.

Milton s 21 i Harris s 20 koševa predvodili su Sixerse, dok su Randle s 24 i RJ Barrett s 19 poena bili najbolji kod Knicksa.

Iako su već tjedan dana bez svog najboljeg igrača Joela Embiida, Sixersi su i dalje na vrhu Istoka sa 30-13, dok su Knicksi sedmi sa 21-22.

Rezultati susreta američke profesionalne košarkaške NBA lige igranih u nedjelju:

Phoenix – LA Lakers 111-94

Dario Šarić je igrao za Phoenix 15:05 minuta i postigao 4 koša (šut za dva 1-3, trica 0-3, slobodna bacanja 2-2) uz 2 skoka i 2 asistencije

Miami – Indiana 106-109 (produžetak)

Houston – Oklahoma City 112-114

Denver – New Orleans 108-113

Boston – Orlando 112-96

Brooklyn – Washington 113-106

Cleveland – Toronto 116-105

Detroit – Chicago 86-100

New York – Philadelphia 100-101 (produžetak)