Marin Čilić (ATP – 45.) nadoknadio je set zaostatka i pobjedom nad 13. nositeljem Čileancom Cristianom Garinom (ATP – 20.) 3-6, 7-5, 7-6 (5) stigao do trećeg kola turnira Masters 1000 serije u Miamiju.

Dvoboj je za Čilića krenuo lošim smjerom od neiskorištene prilike za ‘break’ i vodstvo 3-1 u prvom setu. U sljedećem gemu hrvatski je tenisač spasio četiri ‘break-lopte’, ali ne i petu, a do kraja seta je osvojio još samo jedan gem.

U drugom setu je Čilić trebao tri ‘breaka’ kako bi odveo meč u odlučujući set. Prvi je napravio u trećem gemu, da bi ga ispustio u šestom. Garin je izgubio servis po drugi put u sedmom gemu, ali ga je Čilić odmah vratio u igru. Ipak, Čileanac je još jednu priliku ponudio Marinu u 11. gemu, koju je hrvatski tenisač iskoristio i bez izgubljenog poena odservirao za osvajanje drugog seta.

U trećem je setu Čilić prvi došao u priliku za ‘break’ u trećem gemu, ali je ostala neiskorištena, baš kao što ni Garin nije uspio iskoristiti 15-40 u šestom gemu, jer je hrvatski tenisač odličnim servisima nanizao četiri poena. Odluka o plasmanu u treće kolo ostavljena je za ‘tie-break’.

Čilić je konstantno bio u prednosti, poveo s 5-2, a kod 6-4 došao do prve meč-lopte sa servisom. Ostao je bez realizacije, ali je to nadoknadio u sljedećem poenu i preciznom bekend paralelom zapečatio pobjedu koja mu je donijela proboj u treće kolo turnira Masters 1000 serije u Miamiju po sedmi put u karijeri.

Bio je to prvi ‘tie-break’ koji je Čilić osvojio u 2021., nakon što je prva četiri izgubio. Garin je prvi tenisač iz Top 20 kojeg je Marin pobijedio od rujna prošle godine i pobjede nad Belgijcem Davidom Goffinom na rimskom Mastersu.

Nije to bila predstava za pamćenje, ali je pronašao put do pobjede, što mu u ovoj godini nije previše puta uspjevalo. Spasio je 11 od 15 prilika za ‘break’ Čileanca i sve bolje servirao što je meč odmicao. Završio je dvoboj sa 60 posto pogođenih prvih servisa, uz lošu realizaciju (68 %), ali je to nadoknadio s nešto boljom realizacijom drugog servisa (53 %). Zabio je 15 aseva, ali i napravio šest dvostrukih pogrešaka.

Za plasman u osminu finala Čilića čeka Talijan Lorenzo Musetti (ATP – 94.) koji je sa 6-3, 6-3 svladao 23. nositelja, Francuza Benoita Pairea (ATP – 33.). Čiliću i 19-godišnjem Musettiju će to biti prvi međusobni dvoboj.